Infostart.hu
eur:
365.26
usd:
315.36
bux:
150666.43
2026. augusztus 29. szombat Beatrix, Erna

Már több mint 400 áldozata van a perui földrengésnek

Peruban a legfrissebb, de nem végleges adatok szerint 437 ember életét követelte a szerda esti földrengés, és 829-en sérültek meg.

A dél-amerikai ország polgári védelmi hatóságának közlése szerint a Richter skála szerinti 8-as erősségű földmozgások következtében mintegy 17000 épület dőlt össze egyebek között Limában és a déli csendes-óceáni partvidéken.

Az illetékesek hangsúlyozták, hogy a veszteséglista ennél súlyosabb lehet, több faluról ugyanis nincs hírük, mert megszakadt velük a telefonkapcsolat. Az elemi csapás következtében Peruban akadozik az áramszolgáltatás, illetve a víz- és a gázellátás is.

A Buenos Aires-i magyar nagykövet tudomása szerint nincs magyar áldozata a perui földrengésnek. Józsa Mátyás az InfoRádióban azt mondta: az érintett térség nem tartozik a turisták által előszeretettel látogatott régiók közé.

A földrengés után szökőár érte el Japán csendes-óceáni partjait. A cunami mindössze 10 centiméteres vízszint-emelkedést okozott, de a meteorológusok szerint ennél nagyobb árhullám is lehet a szigetország partjainál.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: Mohács után 500 évvel még mindig itt vagyunk, a történelmünk a talpra állások története

Magyarország elvesztett egy sorsdöntő csatát, de nem tűnt el: ma is itt vagyunk, magyarul beszélünk, és újra talpra állunk – mondta Magyar Péter miniszterelnök szombaton, a mohácsi csata 500. évfordulóján tartott megemlékezésen. Két napig tartanak a programok.
inforadio
ARÉNA
2026.08.31. hétfő, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×