Infostart.hu
eur:
390.83
usd:
339.9
bux:
121136.83
2026. március 16. hétfő Henrietta

Leszakadt egy híd Kínában, 22 halott

Leszakadt egy épülő híd hétfőn a közép-kínai Hunan tartományban. A balesetben legkevesebb huszonketten életüket vesztették.

Legkevesebb 22 ember meghalt, amikor leszakadt egy épülő híd Kína középső részén.

A szerencsétlenség akkor következett be, amikor éppen állványozták a 260 méter hosszú szerkezetet.

A sebesültek száma ugyancsak huszonkettő, negyvenhatan pedig eltűntek.

A leszakadáskor 125 munkás dolgozott a hídon, amelynek összeomlását egyelőre nem tudni, hogy mi okozta.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: Irán válaszcsapása mindent megváltoztathat

Szakértő: Irán válaszcsapása mindent megváltoztathat

Több mint két hete kezdett katonai akciót Irán ellen az Egyesült Államok és Izrael, az éjjel pedig újabb támadássorozat zajlott a térségben. Az amerikai elnök többször jelezte, hogy hamarosan lezárulhat a konfliktus. Szalai Mátét, a Clingendael Intézet kutatóját kérdeztük ennek esélyéről.

Elemzők március 15-ről: két nagy politikai tömböt láttunk, de nem az dönti el a választást, hol voltak többen

Ismét vita alakult ki a Fidesz és a Tisza Párt között annak kapcsán, hogy március 15-én a kormánypárti Békemeneten, vagy a Tisza által szervezett Nemzeti meneten vettek-e részt többen. A „számháború” jelentőségéről Pálfalvi Milánt, a Nézőpont Intézet elemzőjét és Horn Gábort, a Republikon Alapítvány kuratóriumának elnökét kérdeztük az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.02.27. péntek, 18:00
Baán László
a Szépművészeti Múzeum főigazgatója, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×