Infostart.hu
eur:
387.94
usd:
336.19
bux:
122801.94
2026. március 12. csütörtök Gergely

Tüntettek a lengyel orvosok és ápolók

Varsóban mintegy tízezer lengyel orvos és ápolónő vonult fel, béremelést követelve. Az érdekképviseleteik által szervezett nagygyűlés részvevői sürgették az egészségügy jobb finanszírozását és a dolgozók munkaterheinek mérséklését is.

Lengyelországban a nővérek harminc százalékos fizetésemelést akarnak elérni, az orvosok több mint száz százalékosat.

Május 21-e óta az ország mintegy 600 kórháza közül több mint kétszázban sztrájkol az orvosi személyzet, és csak a legsürgősebb beavatkozásokat végzi el.

Jaroslaw Kaczynski lengyel kormányfő azt mondta: az egészségügy dolgozói kétségtelenül béremelést érdemelnének, de jelenlegi követeléseik irreálisak.

A családi orvosok átlagosan havi 1300 zlotyt (350 euró) keresnek Lengyelországban, a szakorvosok átlagosan háromezer zlotyt (800 euró).

Az ország 2004-es EU-csatlakozása óta lengyel orvosok és ápolónők ezrei költöztek már jobb kereset reményében külföldre, főként Nagy-Britanniába és Írországba.

Címlapról ajánljuk
Csicsmann László az Arénában: amíg Irán képes ellenállni, addig a másik két ország sem száll ki

Csicsmann László az Arénában: amíg Irán képes ellenállni, addig a másik két ország sem száll ki

A következő hetekben is folytatódhat a közel-keleti háború; amíg Irán ellenáll és képes a támadásokra válaszolni, addig az Egyesült Államok és Izrael sem száll ki – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csicsmann László Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója. Szerinte a háború az iráni rezsim túlélését is szolgálja.

Orbán Viktor: dokumentálnunk kell, hogy akartunk velük tárgyalni

A kormányfő telefonon igazította el az Ukrajnában tartózkodó, a Barátság kőolajvezeték ügyében küldött delegáció vezetőjét.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×