Infostart.hu
eur:
353.89
usd:
310.47
bux:
140171.78
2026. június 26. péntek János, Pál

Basescu maradhat

Romániában érvényesnek nyilvánította a Traian Basescu felfüggesztett államfő visszatérését eredményező népszavazást az alkotmánybíróság.

A testület egyhangúlag hozott határozata szerint a referendum szabályosan zajlott, és azt is megállapította, hogy az urnáknál nem gyűlt össze elegendő szavazat a parlament által április 20-án tisztségéből felfüggesztett államfő leváltásához.

A döntéssel Traian Basescu visszatérhet tisztségébe.

A népszavazás végleges eredményei szerint Romániában a szavazásra jogosultak 44,45 százaléka adta le voksát.

Közülük csaknem 74 és fél százalék az államfő leváltása ellen szavazott.

Címlapról ajánljuk
Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról
Aréna

Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról

A Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója szerint a miniszterelnöki és képviselői ciklusok korlátozását azért vezetné be a Tisza-kormány a magyar jogba, hogy ne alakulhasson ki a jövőben az Orbán-kormányhoz hasonló politikai rendszer. Novák Zoltán az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: ezek rendszeridegen elemek egy parlamentáris demokráciában.

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×