Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Leleplező könyvet írt Hillary Clintonról a sztárújságíró

Életrajzi könyvet írt az elnökségre pályázó Hillary Clintonról az egyik leghíresebb amerikai oknyomozó újságíró, a Watergate-botrányt is kirobbantó Carl Bernstein.

Hillary Clinton több mint kétszáz barátját, munkatársát és ellenségét szólaltatta meg Carl Bernstein az Egy nő szolgálatban (A Woman in Charge) című könyv írása közben.

A Watergate-botrányt is kirobbantó újságíró engedélyt kapott, hogy betekinthessen a volt First Lady egyik legközelibb barátnője, a 2000-ben elhunyt Diane Blair eddig nem publikált levelezésébe és magánirataiba, amelyek az 1990-es évektől végigkövetik Hillary Clinton tevékenységét.

A kiadó szóvivője, Paul Bogaards szerint a szerző egy teljesen semleges nézőpontból vizsgálta meg a New York-i szenátor életét, és az olvasók egy kiegyensúlyozott portrét tarthatnak majd kézben. Hozzátette: Carl Bernstein olyan megállapításokra jut a könyvben, hogy Hillary Clinton múltbéli szavai és írásai egymásnak ellentmondtak.

A 640 oldalas könyv első kiadása 350 ezer példányban jelenik meg június 19-én.

Címlapról ajánljuk
A vb-történelem utóbbi 60 évének legtöbb potyagólt kapó kapusa a bűnbak

A vb-történelem utóbbi 60 évének legtöbb potyagólt kapó kapusa a bűnbak

Uruguay két döntetlen után elveszítette a harmadik, a spanyolok elleni mérkőzését a labdarúgó-világbajnokságon, s ezzel – a korábbi világbajnokok közül egyedüliként – kiesett a csoportszakasz végén. A kapott gólnál nagyot hibázó veterán kapus, a 41. évében járó, Fernando Muslera nem ment ki a második félidőre, Sergio Rochet váltotta.

Budakalász 40 fok felett, Budapesten is megdőlt a rekord

32 éve Örkényben mérték az eddigi csúcsot, de ez most simán megdőlt, ahogy vasárnap, hétfőn és kedden is nagy valószínűséggel meg fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Öt súlyos tévhit bénítja meg a bankokat, évi 1400 milliárd euró hiányzik a gazdasági fordulathoz Európában

Öt súlyos tévhit bénítja meg a bankokat, évi 1400 milliárd euró hiányzik a gazdasági fordulathoz Európában

Európának évente mintegy 1400 milliárd eurós beruházási hiányt kellene ledolgoznia, csakhogy a kontinens finanszírozási rendszere továbbra is döntően az agyonszabályozott bankrendszerre támaszkodik. Az Oliver Wyman Európai Bankszövetségnek készített elemzése szerint a bankrendszer nélkül nem finanszírozható a növekedési fordulat, a jelenlegi prudenciális keretrendszer azonban éppen a hitelezési kapacitás bővítését korlátozza. A jelentés szerint a globális pénzügyi válság után megerősített szabályozás javította a bankok ellenálló képességét, de mára túlzottan összetetté és helyenként aránytalanná vált: a magas tőkekövetelmények, az egymást átfedő pufferek és a széttagolt felügyeleti rendszer jelentős mennyiségű tőkét kötnek le. A szerzők ezért nem deregulációt, hanem célzott újrakalibrálást sürgetnek, amely a stabilitás megőrzése mellett több százmilliárd eurónyi banki hitelezési kapacitást szabadíthatna fel, és érdemben hozzájárulhatna Európa versenyképességének helyreállításához.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×