Infostart.hu
eur:
387.37
usd:
334.72
bux:
122583.12
2026. március 11. szerda Szilárd

Hetvenegy áldozata van a kerbelai merényletnek

Hetvenegy ember meghalt és további 178-an sebesültek meg vasárnapi adatok szerint az előző nap az iraki Kerbelában elkövetett öngyilkos merényletben.

A síiták egyik legfőbb szentélye, Huszein imám mauzóleuma közelében, attól mintegy kétszáz méterre történt a robbanás, amikor egy gépkocsiba rejtett pokolgépet hozott működésbe egy öngyilkos merénylő.

A terrorcselekmény helyszíne forgalmas kereskedelmi negyed volt, sokan jöttek-mentek arra a detonáció pillanatában.

Két héttel ezelőtt is történt egy hasonló robbantásos merénylet a Bagdadtól 80 kilométernyire délre fekvő Kerbelában, annak 42 halálos áldozata volt.

Címlapról ajánljuk
Az utazást tervezők „megmondják”, meddig tart az iráni háború

Az utazást tervezők „megmondják”, meddig tart az iráni háború

A közel-keleti konfliktus kitörésekor óvatosabban foglaltak előre utazást a magyarok, de a bizalmuk helyreállt – mondta az InfoRádiónba a Repjegy.hu online üzletágának vezetője. Holczinger Zoltán szerint a kikapcsolódni vágyók az iráni háború gyors lezárását remélik.

Fenyegetés után: Orbán Viktor felhívta a gyerekeit telefonon

Hrihorij Omelcsenko volt ukrán képviselő szavai után Orbán Viktor miniszterelnök hangsúlyozta, mindenkit arra kért a családjából, hogy vegye komolyan a fenyegetést, de ne ijedjen meg.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×