Infostart.hu
eur:
385.03
usd:
328.57
bux:
0
2026. január 21. szerda Ágnes

Nem merik Bagdadban rendezni a konferenciát

Miniszteri konferenciát rendeznek Irakról május elején Egyiptomban az országgal szomszédos államok, az ENSZ Biztonsági Tanácsának állandó tagjai és a legfejlettebb ipari országok részvételével - jelentette be Bagdadban az iraki külügyminiszter.

Hosjar Zebari közölte: a Sarm-el-Sejki tanácskozás napirendjéről még egyeztetnek, de különös hangsúlyt kapnak a biztonsági, a menekültügyi, valamint az olaj- és energiaügyi kérdések.

Núri al-Máliki iraki kormányfő azt szerette volna, ha a konferenciát Bagdadban tartják, de több ország aggodalmát fejezte ki a főváros biztonsági helyzete miatt.

Címlapról ajánljuk
Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump  – Németország kivár

Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump – Németország kivár

Németországra is számít az amerikai elnök abban a „béketanácsban”, amelyet első lépésben a gázai konfliktus megoldására, hosszabb távon az ENSZ felváltására kíván létrehozni. A német kormány még nm döntött arról, hogy elfogadja-e az invitálást, mindenesetre Friedrich Merz kancellár szerdán a davosi világgazdasági fórumon erről is tárgyalni akar Donald Trumppal.

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.
Csúnyán elbántak az amerikai piacokkal - Mi jöhet ma?

Csúnyán elbántak az amerikai piacokkal - Mi jöhet ma?

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Az ismét fellobbanó geopolitikai és kereskedelmi feszültségek hatására kockázatkerülőbbé vált a piac, az ázsiai tőzsdék többnyire lekövették a tegnapi amerikai esést, Európában viszont már úgy tűnik, hogy enyhe pozitív korrekció jöhet a hét eleji lejtmenet után. A menedékeszközök eközben jól teljesítenek, az arany ára új csúcsra emelkedett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×