Infostart.hu
eur:
362.13
usd:
318.04
bux:
145689.81
2026. július 29. szerda Flóra, Márta

Letette az esküt az új holland kormány

Hollandiában letette az esküt az új kormány Beatrix királynő előtt. Jan Peter Balkenende kereszténydemokrata miniszterelnök harmadik koalíciós kabinetje a novemberben tartott előre hozott választások után három hónappal alakult meg.

Az új holland kabinetben a hárompárti koalíció másik két erejének vezetője és két, a bevándorolt kisebbségeket képviselő politikus is helyet kapott.

A miniszterelnököt a választáson győztes Kereszténydemokrata Tömörülés adja, ez a párt rendelkezik a külügyi, igazságügyi, gazdasági, mezőgazdasági, egészségügyi és közlekedési tárcákkal is.

Az új kormány a korábbi ígéretek alapján enyhít az utóbbi évek szigorú bevándorlási politikáján, lassítja a gazdasági reformokat, ugyanakkor erősíti a környezetvédelmet és az energiapolitikát.

Címlapról ajánljuk
Varsó: nincs területi követelésünk Ukrajnával szemben

Varsó: nincs területi követelésünk Ukrajnával szemben

Lengyelország visszautasította Vlagyimir Putyin orosz elnök állítását, miszerint területi igényeket támasztana Ukrajnával szemben. Putyin egyébként Magyarországot és Romániát is megemlítette. A lengyel külügyi tárca szerint egy újabb orosz dezinformációs kísérletről van szó. Ugyanakkor lengyel nacionalisták néha szóba hozzák az úgynevezett keleti területeket.

Rendkívüli országgyűlési ülést hívott össze a kormány

Rendkívüli parlamenti ülést kezdeményezett jövő hétfőre és keddre a kormány, amely öt előterjesztés tárgyalását javasolja. A szakképzési centrumokban megszűnik a kettős vezetés, a kancellári tisztség, a köznevelésben a tanárok visszakapják a sztrájkjogot.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×