Infostart.hu
eur:
380.73
usd:
318.96
bux:
128194.87
2026. január 28. szerda Karola, Károly

Elítélték a Milosevics-rezsim több tagját

Ítéletet hirdettek a Milosevics-rezsim egyik legkegyetlenebb politikai gyilkosságában, amely Vuk Draskovics ellen irányult, és négy áldozatot követelt. Az elítéltek között található a szerb biztonsági szolgálat akkori főnöke és a különleges csendőralakulatok volt parancsnoka is.

A négy halottat követelő közúti balesetet azért idézték elő 1999 októberében, hogy megöljék Vuk Draskovicsot, Szlobodan Milosevic egykori elnök legerősebb ellenfelét, Szerbia jelenlegi külügyminiszterét.

Az előre kitervelt balesetben a személyautókba belerohanó kamion négy ember életét oltotta ki, Draskovics azonban csak könnyebb sérüléseket szenvedett.

A belgrádi bíróság ügyésze szerint a merénylet politikai háttere kétségtelen, és az is nyilvánvaló, hogy a Milosevic-hez legközelebb álló személyek szervezték.

A merénylet fő kitervelőjét, Milorad Ulemeket 15 év börtönre ítélte a bíróság. Ulemek jelenleg is börtönben van, mivel Zoran Djindjics korábbi szerb elnök meggyilkolásának megtervezésével is a különleges csendőralakulatok volt parancsnokát gyanúsítják.

A szerb állambiztonsági szolgálat akkori vezetője nyolc évet kapott, míg Kertész Mihályt, a vámhivatal egykori igazgatóját három és fél éves büntetéssel sújtották, mivel a vámhivatalból ő adta a gyilkossáhgoz a kamiont. A szándékosan előidézett baleset több résztvevőjét és végrehajtóját nyolc-tíz éves börtönbüntetésre ítélték.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
BL-dömping – Szoboszlaiék állhatnak bosszút a Ferencváros búcsúztatásáért

BL-dömping – Szoboszlaiék állhatnak bosszút a Ferencváros búcsúztatásáért

A 2025–2026-os labdarúgó Bajnokok ligája-szezon legsűrűbb napja a szerdai: a ligaszakasz zárásaként mind a 36 csapat azonos kezdési időpontban, este kilenc órától lép pályára. Két csapat, az Arsenal és a Bayern München már bejutott a legjobb tizenhat közé, négy, az Eintracht Frankfurt, a Slavia, a Villarreal és a Kajrat már kiesett. Ám a további 30 csapat számára még „éles” az utolsó meccs.
inforadio
ARÉNA
2026.01.29. csütörtök, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×