Infostart.hu
eur:
356.36
usd:
311.55
bux:
142463.68
2026. július 10. péntek Amália

Az unió 65 millió euróval támogatja a gazdákat

Összesen 65 millió eurót folyósít az Európai Unió a madárinfluenza okozta veszteségek részbeni pótlására a tagországok gazdáinak.

Mariann Fischer Boel, a közösség mezőgazdasági biztosa azt mondta: drámai visszaesés következett be a baromfifogyasztásban az idén, a betegség rendkívüli helyzetet teremtett, amit rendkívüli intézkedésekkel kell orvosolni.

Az Európai Unió támogatása a kártérítésre jogosult termelőknek juttatandó nemzeti kompenzáció felét fedezi.

Eddig 14 uniós ország, köztük Magyarország jelezte, hogy igényt tart az uniós segítségre.

Címlapról ajánljuk
Így zajlik a Széchenyi felújítása – Mi lesz a többi budapesti fürdővel?
körkép

Így zajlik a Széchenyi felújítása – Mi lesz a többi budapesti fürdővel?

A tervek szerint már a nyár végén végén megkezdődhetnek a 3 milliárd forintot meghaladó felújítási munkálatok a főváros legnagyobb műemléki fürdőjében. A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója az InfoRádióban elmondta: három medence szűrő-forgató rendszerre tér át, ami az eddiginél sokkal egyszerűbb technológia, ráadásul közben meg tudják őrizni a gyógyvíz jelleget is. Szűts Ildikó beszélt még a Gellért, a Király és a Rác helyzetéről is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×