Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 12. hétfő Ernő

Mégis gyújtogatás okozhatta a reptéri katasztrófát

Radioaktív anyagokat tartalmazó orvosi berendezések rongálódtak meg a múlt hét szerdai isztambuli repülőtéri tűzben. A mérések nem igazolták a sugárszennyezésről szóló sajtóhíreket, de a hatóság betonnal fedte a területet.

Törökországban erősödik a gyanú, hogy mégis merénylet, és nem rövidzárlat okozta a reptéri katasztrófát - mondta az InfoRádióban Tarik Demirkan török újságíró.

Egy héttel a tűzeset után ugyanis a hatóságok még mindig nem hozták nyilvánosságra a katasztrófa okait. A török sajtó ezért egyre gyakrabban veti fel a lehetőséget, hogy gyújtogatás történt a reptéren.

A repülőtéren két tonna arany sértetlenül megmaradt, azzal kapcsolatban azonban nem egyértelműek a híradások, hogy a mintegy 14 millió dollárnyi készpénz részben vagy egészben elégett-e.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

A mesterséges intelligencia immár az amerikai politika hagyományos rendszerét is felforgathatja. Egy washingtoni központú nonprofit szervezet szerint az AI lehet a kulcs ahhoz, hogy – több évtized után – független jelöltek újra bejussanak az Egyesült Államok Képviselőházába,és ezzel alapjaiban változtassák meg a törvényhozás erőviszonyait.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×