Infostart.hu
eur:
386.38
usd:
331.73
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika

Megemelt értékesítés hozamcsökkenéssel a 3, 5 és 10 éves kötvények aukcióján

Magas túljegyzésre megemelt összegben, hozamcsökkenéssel értékesített 3, 5 és 10 éves kötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).

Az ÁKK az előző, két héttel ezelőtti aukcióval megegyező összeget, 20 milliárd forintot vitt piacra a hároméves lejáratú kötvényből. Az elsődleges forgalmazók 65,550 milliárd forintos ajánlatából a meghirdetettnél 10 milliárd forinttal többet, 30 milliárd forintot fogadott el 1,52 százalékos, az előző aukciónál 23 bázisponttal alacsonyabb átlaghozamon.

Az ötéves lejáratú kötvényből szintén 20 milliárd forintot hirdetett meg jegyzésre az ÁKK. Az elsődleges forgalmazók pedig 85,800 milliárd forintra tettek jegyzési ajánlatot. Ebből az ÁKK 30 milliárd forintot fogadott el, 10 milliárd forinttal a meghirdetett összeg felett. Az aukciós átlaghozam 24 bázisponttal 2,30 százalékra csökkent az előző 2,54 százalékról.

Tízéves lejáratú kötvényből 15 milliárd forintot hirdetett meg jegyzésre az ÁKK, amit 37,600 milliárd forintos jegyzési ajánlat fogadott az elsődleges forgalmazók részéről. Az ÁKK ebből 3,29 százalékos, az előzőnél 28 bázisponttal alacsonyabb átlaghozamon 19,5 milliárd forintot fogadott el.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc Donald Trump gigantikus Aranyflottájáról: félelmetes fegyverzettel rendelkező hadihajók lesznek

Kaiser Ferenc Donald Trump gigantikus Aranyflottájáról: félelmetes fegyverzettel rendelkező hadihajók lesznek

Egyetlen csatahajó megépítése is rendkívül drága, mintegy 10 milliárd dollárba kerül, így a szakértő szerint az amerikaiak tervezett Aranyflottája leghamarabb a 2030-as években szállhatna vízre. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense az InfoRádióban elmondta: „a hajóépítésben világbajnok” Kínának nagyobb gyártókapacitásai vannak, mint az USA-nak, de az ázsiai nagyhatalomnak még nincs sok tapasztalata grandiózus haditengerészeti rendszer üzemeltetésével.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Megtudtuk, miért halaszthatták el váratlanul az energiatárolós pályázatot

Megtudtuk, miért halaszthatták el váratlanul az energiatárolós pályázatot

A Jedlik Ányos Energetikai Program vállalati energiatárolós pályázatának benyújtási határidejét a minap február 10-ig elhalasztották. Úgy tudjuk, hogy a lépést megelőzően az iparági szervezetek számos észrevételt küldtek az Energiaügyi Minisztériumnak a pályázat kapcsán, mert a támogatási konstrukció több elemével kapcsolatban is felmerültek aggályok - és van egy olyan kritikus pontja, amely érdemben visszafoghatta az érdeklődést a várakozásokhoz képest.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×