Infostart.hu
eur:
387.83
usd:
331.12
bux:
109282.29
2025. december 19. péntek Viola
Woman in front of the mall pushing shopping cart
Nyitókép: YorVen/Getty Images

Megtalálták az első Mere áruházat Magyarországon?

Tovább tart a rejtély, hogy az orosz diszkontlánc valóban nyit-e üzletet Magyarországon.

A Magyar Nemzet azt írta, hogy az Országos Kereskedelmi Nyilvántartásban (oknyir.kh.gov.hu) szerepel egy Mere áruház Nyíregyházán, a Pazonyi út 21. szám alatt áll, és még nyitvatartása is van. A lap a Google Maps felvételén megnézte, hogy a helyszín ipari területnek néz ki, rajta egy kereskedelmi létesítménnyel, így aztán egyelőre nem biztos, hogy valóban az orosz Mere lánchoz tartozik-e.

Az Oknyir szerint a kereskedelmi egység tulajdonosa egy nyíregyházi székhelyű vállalkozás, amelynek tulajdonosa a szerb HUNProdukt DOO Beograd. Mint ismert a Mere lánc Szerbiában terjeszkedett. A dolog érdekessége, hogy itthon a Mere-üzletek nyitásához a TS Retail Kft. toborzott munkaerőt, például a LinkedInen. Ennek a magyarországi cégnek a tulajdonosa a szintén szerb Hung Trade DOO Beograd.

A nyíregyházi üzlet mérete 1100 négyzetméter, ami passzol a diszkontlánc egységeihez. Az üzemeltető magyar céget 2022-ben alapították, a fellelhető céginformációk szerint eddig nem működött, és összesen 3 millió forint saját tőkéje volt, tavaly augusztusban azonban a jegyzett tőkéje 121,5 millió forintra ugrott – írja a Világgazdaság.

Címlapról ajánljuk

Raklapmáglyák, térdig érő krumpli és zeller – apokaliptikus állapotokat hagytak maguk után a céljukat elérő gazdák Brüsszelben

Nem köt az Európai Unió szabadkereskedelmi megállapodást Dél-Amerikával, ezt a célt a gazdák elérték, de Brüsszel városa nagy árat fizetett ennek kikényszerítéséért, a belga fővárosban megbénult a közlekedés, buszok rekedtek a traktorok közé, csak gyalogosan és kerékpárral lehet közlekedni. A csúcson kiderült, miből gondolja az EU visszafizethetőnek azt a kölcsönt, amelyet most Ukrajnának ad. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Döntöttek Brüsszelben Ukrajna pénzeléséről, kulcsfontosságú béketárgyalás a láthatáron – Háborús híreink pénteken

Döntöttek Brüsszelben Ukrajna pénzeléséről, kulcsfontosságú béketárgyalás a láthatáron – Háborús híreink pénteken

Az Európai Unió tagállami vezetői 90 milliárd eurós hitelfelvétel mellett döntöttek Brüsszelben, hogy 2026-ra és 2027-re biztosítsák Ukrajna finanszírozását. Az EU eredetileg a lefoglalt orosz vagyonból tervezte ezt megvalósítani, a terv azonban köddé foszlott konszenzus híján. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hálájának adott hangot a lépés kapcsán, és az Ukrinform alapján kijelentette: "Ez jelentős támogatás, amely valóban erősíti ellenálló képességünket". A tengerentúlról is számíthat segítségre Kijev: Donald Trump aláírta azt a védelmi törvénycsomagot, amely 400 millió dollárnyi katonai támogatást nyújt Ukrajnának jövőre. Az amerikai elnök a béketárgyalásokat illetően arról beszélt az Ovális Irodában: "közel állnak valamihez", és reméli, "Ukrajna gyorsan lép". A hétvégén az amerikai delegáció Miamiban fog asztalhoz ülni az orosz féllel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×