eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
Nyitókép: Pixabay

Elstartolt: 15 milliárd forintért lehet versengeni

Péntektől lehet pályázni az új, nagyvállalati fókuszterületi innovációs programra – jelentette be Bódis László, a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára.

Pályázatot nyújthatnak be magyarországi nagyvállalkozások önállóan, vagy kis- és középvállalkozásokkal együttműködésben, úgynevezett konzorciumi formában. Egyetem vagy kutatóintézet bevonása kötelező a programba – ismertette.

A pályázat keretösszege 15 milliárd forint, egy pályázat, egy projekt minimum 1,5, legfeljebb 3 milliárd forintra pályázhat azzal, hogy a támogatás intenzitása 50 százalék körül alakul – mondta.

A felhívás a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal honlapján érhető el, a pályázatok február 28-ig nyújthatók be. A döntések a pályázatokról várhatóan tavasz végén, nyár elején születhetnek meg a helyettes államtitkár tájékoztatása szerint.

A nagyvállalati fókuszterületi innovációs programban a Neumann János program három fókuszterületére, a digitális átállás, a zöld átállás és az egészséges élet területére vonatkozó pályázatokat várnak.

Bódis László elmondta: a kis- és középvállalkozási szektor erősítése mellett a magyar tulajdonú nagyvállalkozásokról sem szabad megfeledkezni, hiszen a magyar gazdaságban meghatározó szerepet játszanak nemcsak a foglalkoztatásban, hanem a hozzáadott értéktermelő képességben és a bérfizetési képességben is.

A stratégiai cél ezen pályázat esetében az egyetemek, a kutatóintézetek és a vállalati szektor összekapcsolása – hangsúlyozta,hozzáfűzve, hogy olyan fejlesztéseket kívánnak támogatni, ahol szorosan együtt dolgoznak a nagyvállalkozások és az egyetemi, kutatóintézeti csoportok.

A programnak két alprogramja lesz elérhető. Az egyik egy ipari termékfejlesztési alprogram, amelynek célja, hogy új, innovatív termékszolgáltatás és technológia kerüljön kifejlesztésre és piacra a következő években. A másik egy tudás- és kapacitásbővítő alprogram, amely azt szolgálja, hogy olyan hosszú távú együttműködések alakuljanak ki a nagyvállalatok és az egyetemek között, amelyek akár 3-5-8-10 éven át tudják folyamatosan táplálni a nagyvállalatok innovációs folyamatait.

A programtól azt várják, hogy növekedni fog a magyar tulajdonú nagyvállalati szektor versenyképessége nemcsak Magyarországon, hanem a nemzetközi piacokon is - mutatott rá a helyettes államtitkár, kiemelve: új termékek, új technológiák, új szolgáltatások, új kutató-fejlesztői álláshelyek, új szabadalmak, új oktatási és kutatási együttműködések jönnek létre a vállalatok és az egyetemek, kutatóintézetek között, amelyek hosszú távon is folytatódni fognak és nem csak egy projektre korlátozódnak.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Összeomlás-kutató: végtelen növekedés nem lehetséges egy véges erőforrásokkal rendelkező bolygón

Összeomlás-kutató: végtelen növekedés nem lehetséges egy véges erőforrásokkal rendelkező bolygón

A klímakatasztrófa egyértelművé tette, hogy a folyamatosan növekvő gazdaságra alapozott társadalom fenntarthatatlan. Ezért a fogyasztás tudatos minimalizálására lenne szükség, az erőforrásokat pedig az úgynevezett polikrízisre történő mentális felkészülésre kellene fordítani – mondta az InfoRádiónak Stumpf-Biró András összeomlás-kutató. A Pannon Egyetem kutatója radikálisan látja az emberiség közeljövőjét, és ezt nem rejtette véka alá Magyarország első üzleti jövőkutató konferenciáján sem, ahol a Mélyalkalmazkodás nevű mozgalom hazai képviselőjeként tartott előadást.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 29. 15:14
×
×
×
×