Infostart.hu
eur:
364.73
usd:
311.35
bux:
133872.25
2026. április 24. péntek György
Young couple is saving money for their new home.
Nyitókép: Photodjo/Getty Images

Megjelent a munkáshitel-rendelet a részletszabályokkal

A kabinet szerint nagyjából 300 ezer fiatal lehet jogosult a következő két évben a kölcsön felvételére.

Még szeptemberben jelentette be Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter, hogy januártól munkáshitelt vezet be a kormány. A munkáshitel – melynek szabályai a Magyar Közlönyben pénteken jelentek meg – része a 21 pontos gazdaságpolitikai akciótervnek, a 2025-ös költségvetésben is helyet kapott.

A 17 és 25 év közötti dolgozó fiatalok legfeljebb 4 millió forintot költhetnek el szabadon, kamatmentesen, 10 éves futamidőre. Tehát nemcsak a szakmunkásokat érinti a lehetőség. A havi törlesztőrészlet összege kedvező, tízéves futamidőnél 33 ezer forint és ingatlanfedezet sem kell hozzá. A hitel forintalapú, forintban is kell visszafizetni, egy összegben utalják ki, és egy ember csak egyszer veheti fel.

Feltételek:

  • Az igénylő fiatalnak legalább heti 20 órában foglalkoztatottnak, vagy vállalkozónak kell lennie az igényléshez.
  • Szintén szükséges egy magyarországi bejelentett lakcím is, amelyet lakcímigazolvánnyal lehet igazolni.
  • Feltétel a rendszeres jövedelem, melyet munkáltatói igazolással vagy bankszámlakivonattal kell bizonyítani.
  • Az igénybe vevőnek a hitelfelvétel után 5 éven át magyarországi tartózkodást kell vállalnia, továbbá azt, hogy munkavállalás céljából elhelyezkedik, vagy vállalkozást folytat.

Kizáró okok:

  • Az igénylés idején diákhitelre jogosultak nem vehetik fel a munkáshitelt.
  • Az igénylő nem lehet büntetett előéletű, és nem lehet 5000 forintnál nagyobb köztartozása sem.
  • Nem rendelkezhet a banki feketelistában fennálló tartozással, aktív státusszal.
  • A hiteligénylés időpontjában és azt megelőzően legalább 3 hónapos folyamatos tb-jogviszony is szükséges.

A gyermek vállalás támogatása érdekében a hitelfelvételt követően született első gyerek után 2 évig felfüggesztik a törlesztést az édesanya hitelénél. A második gyermek után újabb 2 éves hitelmoratórium jön, és az akkor fennálló tartozás felét elengedik. A harmadik baba esetén a teljes tartozást törlik.

Címlapról ajánljuk
Vihart kavart Berlinben az egykori iráni sah fiának látogatása

Vihart kavart Berlinben az egykori iráni sah fiának látogatása

Nem épp szívélyes fogadtatásban részesült Berlinben az iszlamista ajatollahok által 1979 elején megbuktatott iráni sah fia, akit egy tüntető még le is öntött. Mohammad Reza Pahlavi annak idején családjával az Egyesült Államokba menekült. Iránban az iszlám rendszer regnálása azóta is tart, az országban ugyanakkor felerősödtek a megdöntését célzó tüntetések, amiket a rezsim vérbe fojtott – most viszont véres háborúban védi magát Amerika és Izrael ellen.

„Túl sok tanóra, túl sok tantárgy” – részletesen beszélt a terveiről Lannert Judit, a jövendő oktatási miniszter

Új alaptantervet és kevesebb kompetenciamérést szeretne Lannert Judit, akit Magyar Péter az új Tisza-kormány oktatási minisztereként mutatott be. Megszüntetné a teljesítményértékelési rendszert, a tankötelezettséget 16-ról 18 évre emelik, és visszahozzák a szabad tankönyvválasztást.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Papp Zsolt György
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×