eur:
401.92
usd:
371.13
bux:
90515.56
2025. március 31. hétfő Árpád
Varga Mihály pénzügyminiszer az uniós tagországok pénzügyminisztereit tömörítő tanács (Ecofin) ülésének kezdetét jelző csengettyűvel Brüsszelben július 16-án.
Nyitókép: MTI/Bodnár Boglárka

Varga Mihály: nem kell megijednünk attól sem, hogy vámtarifák jöhetnek

Magyarország adórendszere ma a hetedik legjobb Európában - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter egy szakmai konferencián, hangsúlyozva: az adórendszer része a versenyképességnek.

A magyar uniós elnökség legfontosabb feladata a versenyképesség javítása - mondta a Nemzeti Adókonzultáció konferencián Varga Mihály pénzügyminiszter.

"Magyarország adórendszere ma a hetedik legversenyképesebb adórendszer, ezt nem mi mondjuk, egy washingtoni székhelyű intézet, a Tax Foundation, amely különböző kategóriákban méri ezt a versenyképességet: nemzetközi adózásban harmadikak, vállalatiban negyedikek, magánszemélyek adózásában pedig az ötödikek vagyunk. Azt kell tehát mondanom, hogy a magyar adórendszer jó irányba halad" - mutatott rá.

Ezt az adókonzultációs együttműködést szerinte érdemes folytatni.

"Mi is abban gondolkodunk, hogy ha vannak visszajelzések, szempontok, amelyeket a gazdaságpolitikában érdemes mérlegelni, akkor ezekre a konzultációkra hosszú távon szükség van, mert értéket generál. Az adórendszer igenis értékes dolog; amikor a BMW kiválasztotta a magyarországi helyszínt a beruházásához, 64 másik helyszínnel voltunk versenyben. Amikor egy ilyen helyszínhez eljut egy vállalat, és azt mondja, hogy a 64-ből nekem ez a helyszín kell, hogy a beruházásomat végrehajtsam, akkor ez igenis értéket generált, és ebben vastagon benne volt az adórendszer" - folytatta.

Varga Mihály szerint a magyar gazdaság előtt négy válságos év után egy jobb időszak áll.

A pénzügyminiszter úgy véli, Donald Trump amerikai elnökké választása közvetlenül, ha a választások alatt elhangzott ígéreteit nézzük, nem biztos, hogy direkt gazdasági hatásában Európának és benne Magyarországnak olyan kedvező lesz, de ha változás lesz azokban a dolgokban, amik a világot most kockázatossá teszik, az hosszú távon jó lehet.

"Nem kell megijednünk attól, hogy verseny lesz, nem kell megijednünk attól sem, hogy vámtarifák jöhetnek vagy egy más gazdaságpolitikai gyakorlat. Nekünk

olyan vezetőkre van szükség Európában, akik ezt az odadobott kesztyűt föl tudják venni, és ebben a versenyben meg tudják állni a helyüket.

Tehát mi azzal számolunk, hogy a lehetőségeink ezekkel a változásokkal párhuzamosan bővülnek a következő időszakban" - hívta fel a figyelmet.

Varga Mihály szerint a gazdasági növekedés sarokpontja a parlament elé beterjesztett 2025-ös költségvetés. A pénzügyminiszter úgy fogalmazott: a cél a visszatérés a járvány előtti növekedéshez, aminek eszköze a gazdasági semlegesség.

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Európa a mozgósítható haderő és bizonyos katonai eszközök tekintetében jelentős mértékben függ az Egyesült Államoktól, a teljes leválás rövid távon nem lehet reális cél – mondta az InfoRádióban Olekszij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány junior kutatója. A biztonságpolitikai szakértő hozzátette: a legnagyobb amerikai függés a kiegészítő eszközöknél figyelhető meg, a logisztikában óriási a lemaradása Európának.

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Végig igaz volt Moszkva állítása a HIMARS-ról, Trump keményen nekiment Putyinnak – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Végig igaz volt Moszkva állítása a HIMARS-ról, Trump keményen nekiment Putyinnak – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Az Egyesült Államok közelről felügyelte, segítette az ukrán haderő HIMARS-rendszereinek működését, Washington gyakorlatilag minden egyes orosz haderő elleni rakétacsapásban tevékenyen részt vett – tudta meg a New York Times. Donald Trump amerikai elnök 25-50 százalékos másodlagos vámot vetne ki az orosz olajra, amennyiben Moszkva akadályozza az ukrajnai háború lezárására tett erőfeszítéseit - írja a Reuters. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. március 31. 09:50
×
×
×
×