Lantos Csaba hangsúlyozta: a béremelés a következő években is folytatódik, hiszen 2026-ban 12 százalékkal, 2027-ben pedig 10 százalékkal emelkedik átlagosan a vízügyi terület dolgozóinak bére, vagyis az intézkedés összességében három év alatt mintegy 60 százalékos átlagos bérfejlesztésre ad módot – tette hozzá.
A miniszter reményét fejezte ki, hogy felzárkóznak elsősorban azok, akikre műszakilag a védelemhez és a vízgazdálkodáshoz a legnagyobb szükség van, „ezért egy dinamikus bértáblát vezetünk be, módot adva arra, hogy a vízügyi vezetők alkalmazkodjanak az adott területek munkaerőpiaci kínálatához és keresletéhez” – fogalmazott Lantos Csaba.
Láng István, az Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgatója a videóbejegyzésben a miniszteri bejelentés kapcsán arról beszélt, hogy a béremelés a vízügyi ágazat számára rendkívül fontos, hiszen „érezhető az a stratégiai irányváltás, ami történik a magyar vízgazdálkodásban”.
A főigazgató felidézte: a 2022-es rendkívüli aszály megmutatta, hogy milyen fontos lételeme Magyarországnak a víz. Kiemelte: mindenki számára világossá vált, hogy a vízkészlet-gazdálkodásra mint erőforrásra kell tekinteni, és „mindent meg kell tenni, hogy a jelenleg potenciálisan csökkenő vízkészleteinket visszaemeljük a régi helyükre, vagy növeljük az igények szerint” – fogalmazott.
Hozzátette, hogy ez újfajta szakembereket kíván meg. „Úfajta dinamikus, a digitális világot jól kezelő műszakiakat tesz szükségessé az ágazatban, amelyeknek biztosítani kell a működési körülményeit" – fogalmazott a főigazgató.