eur:
408.04
usd:
375.16
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
A Paksi Atomerőmű 2019. június 25-én.
Nyitókép: MTI/Sóki Tamás

Segített a Duna, megmenekült a Paksi Atomerőmű

Kellően lehűlt a Duna, azért újra nagyobb kapacitással működhet a Paksi Atomerőmű. Igaz ezt ők a karbantartás végével magyarázták.

A Paksi Atomerőmű 4.blokkján a 8.számú generátor karbantartása 2024. augusztus 19-én 10:38-kor véget ért és megkezdték a blokk felterhelését - írják a szakzsargonukat használva az MVM honlapján.

A délelőtti órákban a Dunán végzett mérések alapján, a magas vízhőmérséklet korlát betartása miatt 14:30-tól a Paksi Atomerőműben szumma 200 MW teljesítménycsökkentést hajtottak végre (1.blokk 40 MW, 2. blokk 80 MW, 4. blokk 80 MW).

Ennek az a lényege, hogy korábban vissza kellett fogni az atomerőmű teljesítményét, mert túlságosan melegítette a Duna vizét.

A portfolio.hu magyarázata szerint mindez azt is jelenti, hogy az energiaügyi miniszter nem élt a frissen megkapott rendeletkiadási jogával, amely értelmében a 30 fokos hőmérsékleti korlátot át lehet lépni a Paksi Atomerőműnél, ha azt az ellátásbiztonsági helyzet indokolja. A jelek szerint tehát nem indokolta, és a zivatarosabb váló időjárási helyzet is besegíthetett ebbe.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 20:22
×
×
×
×