eur:
401.61
usd:
372.16
bux:
89745.9
2025. április 2. szerda Áron
Real estate agent and customers shaking hands together celebrating finished contract after about home insurance and investment loan, handshake and successful deal.
Nyitókép: Pattanaphong Khuankaew/Getty Images

Magyarországon is elérhető lesz a KKV-k támogatására létrejött hatalmas hitelkeret

Az Európai Beruházási Alap (EBA) és az UniCredit bankcsopot megállapodást írt alá 1 milliárd euró összegű beruházási hitelről kis- és középvállalkozások számára hét közép- és kelet-európai országban.

Az EBA két, összesen mintegy 370 millió euró értékű garanciát nyújt az UniCredit csoportnak, amely egymilliárd euró értékű finanszírozást tesz lehetővé a hét ország kis- és középvállalkozásainak beruházásaihoz.

Az EBA-UniCredit megállapodás célja a fenntarthatóság, az innováció, a digitalizáció, a kultúra, a kreativitás, az oktatás és a szociális beruházások finanszírozásának ösztönzése. Az EBA-garancia segítségével 2500 kis- és középvállalkozás juthat kedvező feltételű hitelhez - írták.

Az Innovációs és Digitalizációs Garancia a 2022-ben zárult EIF InnovFin garancia utódjaként

főként a technológiai fejlesztéseket célzó projektek finanszírozási hátterének megteremtésében,

míg a most bevezetett Fenntarthatósági Garancia az EIF feltételeinek megfelelő, pozitív környezeti hatással bíró beruházásoknak nyújt támogatást.

Az Európai Beruházási Alap (European Investment Fund) az Európai Beruházási Bank csoportjához tartozó pénzügyi intézmény. Fő feladata az európai mikro-, kis- és középvállalkozások támogatása a finanszírozáshoz és kockázati tőkéhez való hozzáférésük elősegítése révén.

Címlapról ajánljuk
Az állatorvosok most nemcsak a száj- és körömfájás vírusával, hanem az összeesküvés-elméletekkel is küzdenek

Az állatorvosok most nemcsak a száj- és körömfájás vírusával, hanem az összeesküvés-elméletekkel is küzdenek

Az InfoRádióban Gönczi Gábor, a Magyar Állatorvosi Kamara elnöke a helyzet súlyosságát úgy érzékeltette, hogy a ragadós száj- és körömfájás az állatoknak olyan, mintha az emberek között az ebola bukkanna fel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.02. szerda, 18:00
Vágujhelyi Ferenc
a Nemzeti Adó- és Vámhivatal elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×