eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Ten thousand Hungarian Forint banknote close-up.
Nyitókép: GoodLifeStudio/Getty Images

400 forint fölé ment az euró árfolyama

Újabb történelmi mélypontokon járt a forint.

A legutóbbit március 7-én, nem sokkal az orosz-ukrán háború kitörése után regisztrálták, most pedig - a Portfolio elemzése szerint a vártnál magasabb pénteki inflációs adat és egy eladói nyomás hatására - a forint-euró árfolyam egész délelőtti, 399 forint körüli erősödés/gyengülés után délután háromkor végül áttörte a lélektani 400 forintos szintet, amivel új történelmi rekordot állított be.

Egy rövid időre 400,04 forint volt egy euró, aztán visszakerült a 399,7-399,9-es szintre. Az árfolyam a 400-as szintet akkor ütötte át, amikor az amerikai tőzsdei kereskedés is elkezdődött. Kis idővel később megint 400 fölé került az árfolyam. Az új történelmi mélypont 400,3 volt.

Frissítés, 17:30: Nem állt meg az árfolyam, már 402,5-nél jár.

Frissítés, 20.00: Rángatják a forintot, az esti órákban ismét 401 alatti szinteken mozgott az euróval szemben. A dollárral szemben is negatív rekordra gyengült a forint: már 386 forint 10 fillért adnak egy dollárért.

Az eddigi történelmi mélypontot március 7-én láttuk, akkor 399,87-nél állt meg a gyengülés.

A Portfolio szerint egyre inkább a forintot célozták meg a befektetők. A jelek szerint a magyar devizát tekintik most a régióban a leggyengébb láncszemnek és a feltörekvő piacon is kevés ehhez hasonló gyengülést látni.

Egy grafikonjukból kiderül, hogy

a forint elszakadt a régiótól.

A háború kitörése óta a magyar deviza 10 százalékkal gyengült az euróval szemben, miközben a lengyel zloty és a cseh korona gyakorlatilag stagnált. Mostanra a török líra is felkerült a relatív grafikonra - a török deviza 15 százalékos gyengülése még nagyobb, mint a forinté, de egyértelműen látszik, hogy a kelet-közép-európai körből egyre inkább átsodródott a forint abba a kategóriába.

Az utóbbi egy hónap alapján a régióval szemben még rosszabbul fest a forint, hiszen a lengyel és a cseh deviza több mint egy százalékos erősödése mellett esett több mint 4 százalékot.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

2022-ben a légi közlekedés a globális szén-dioxid-kibocsátás 2 százalékát tette ki, és a kibocsátás mennyisége az elmúlt évtizedekben gyorsabban nőtt, mint a vasúti, közúti vagy hajózási szektoré. A fenntartható repülés azonban még hosszú mérföldekre van - állapítja meg jelentésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány. Az USA inkább ösztönzőkkel, az EU pedig inkább szabályozásokkal próbálja előmozdítani az átállást.

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×