eur:
411.2
usd:
392.58
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
(GERMANY OUT) Vienna Insurance Group Sign, Salzburg Austria  (Photo by Mayall/ullstein bild via Getty Images)
Nyitókép: Mayall/ullstein bild via Getty Images

A magyar állam részesedést szerez az Aegon és az Union biztosítóban

Hosszas tárgyalást után az osztrák Vienna Insurance Insurance Group átadja két magyarországi biztosítójának 45 százalékát.

„Ad hoc” közleményt jelentetett meg honlapján az osztrák Vienna Insurance Group, amelyet az eladó holland Aegon is tudomásul vett. A közlemény alapján sikerült egyezségre jutni a magyar állammal az Aegon és az Union Vienna Insurance Group biztosítók sorsáról, a további együttműködés elveiről és irányvonalairól – számolt be a Portfolio.

A közlemény alapján a magyar állam 45 százalékos részesedést szerez az Aegon és az Union biztosítókban, a vételár és a további részletek azonban egyelőre nem ismertek.

A VIG üdvözölte a magyar állammal való együttműködést, és még a csütörtöki napon egyetértési jegyzőkönyvet (memorandum of understanding) fog aláírni a magyar állammal. Ilyenre került sor például 2015 februárjában az Erste Bank 15 százalékának megvásárlásakor is – jegyzi meg a gazdasági lap.

Következő lépésként a Vienna Insurance Group és a magyar állam tovább tárgyal a részvételről és az irányítási szerkezetről, begyűjti a szükséges igazgatósági jóváhagyásokat és kérelmezi a tranzakció megvalósításának engedélyeztetését – közölte az osztrák biztosító. A közlemény szerint a megállapodás a VIG számára meghagyja az ellenőrző befolyás mellett az operatív vezetés jogát is, a Portfolio feltételezése szerint hasonló módon, ahogy az Erste Bank esetében is történt.

Hozzáteszik: a magyar állam nevében ugyanaz a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. jár el, amely 2015-ben a Budapest Bank száz százalékos és az Erste Bank 15 százalékos tulajdonrészét is megvásárolta.

Az Aegon és az Union esetében Magyarország harmadik és hatodik legnagyobb biztosítójáról van szó,

a két biztosító egyesítéséről azonban (pillanatnyilag) nincs szó.

A lap mások mellett emlékeztet, hogy az Aegon elsősorban a lakossági vagyon- és felelősségbiztosítások, az Erste és a Vienna Life (korábban Axa) biztosítókat néhány éve magába olvasztó Union Biztosító pedig a unit-linked életbiztosítási termékek területén bír a teljes piaci részesedését messze meghaladó súllyal. Önmagában egyik sem nemzetstratégiai jelentőségű üzlet a Portfolio értékelése szerint, a biztosítói tartalékokból végrehajtott állampapír-befektetésekkel együtt sem.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×