eur:
408.1
usd:
386.9
bux:
77771.12
2024. november 15. péntek Albert, Lipót
Nyitókép: pixabay

Több forgatókönyvet készített a pénzügyi akciócsoport

A jelenlegi helyzetben tarthatónak tűnik a 3 százalékos hiány, de a kormány figyeli a folyamatokat, ha egy másik helyzet áll elő – mondta Gion Gábor államtitkár.

Ha azt látják, hogy a meghozott intézkedések nem érik el a kellő hatást, akkor lehet azon gondolkodni, hogy szükséges lehet elengedni a hiányt – nyilatkozta a Világgazdaságnak a Pénzügyminisztérium pénzügyekért felelős államtitkára.

Mint kifejtette: arról, hogy milyen forgatókönyvekben gondolkodnak, az április végén az EU-nak megküldendő konvergencia-jelentés ad majd pontosabb képet.

Jó megközelítésnek nevezte, hogy nem kapkodva öntik rá a pénzt a gazdaságra, hanem valami fiskális fegyelmet még a még a rossz időben is igyekeznek megtartani.

Gion Gábor szerint

egyelőre nincs napirenden, hogy új szektorokra vetnének ki különadót,

de ez is annak függvénye, hogy miként zajlik majd a gazdaság újraindítása. Azokat a szektorokat érdemes e tekintetből megvizsgálni, akik a többiekhez képest jobban profitálnak, vagy – mert a jelen helyzetben inkább ez a jellemző – az egyéb szektorok túlnyomó többségénél jóval alacsonyabb veszteséget szenvednek el – tette hozzá.

Az, hogy százezezrek jelzik, tovább fizetnék a hitelüket a moratórium ellenére is, Gion Gábor szerint azt bizonyítja, hogy a válságnak egy ereje teljében lévő gazdasággal, jó finanszírozási pozícióban lévő háztartási szektorral vágunk neki.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Esnek az amerikai tőzsdék

Esnek az amerikai tőzsdék

Látványosan mérséklődött a Donald Trump megválasztását követő tőkepiaci turbulencia, a befektetők új impulzusokra vártak a tőzsdéken. Sokat azért nem kellett várni, ugyanis tegnap este megszólalt Jerome Powell a Fed kamatdöntése után, a jegybankelnök kijelentette, hogy a Federal Reserve-nek nem kell sietnie a kamatcsökkentéssel, mindezt a folyamatos gazdasági növekedéssel, a stabil munkaerőpiaccal és a még mindig 2 százalék feletti inflációval indokolta. A korábban árazottnál mérsékeltebb ütemű kamatcsökkenést várva estek tegnap az amerikai tőzsdék, ma Ázsiában felemás volt a hangulat, Európában kisebb esést láthattunk és a mai nyitást követően az amerikai indexek ismét lefordultak, különösen a Nadsaq esik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×