eur:
411.4
usd:
392.79
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér

Új befektető az Appeninnben

A Zinventive Vagyonkezelő Zrt. 18,33 százalékos tulajdonrészt vásárolt az Appeninn Holding Nyrt.-ben, a tranzakció szoros stratégiai-szakmai együttműködést alapoz meg a két vállalat között - közölte a Zinventive Vagyonkezelő Zrt.

A tájékoztatás szerint a tranzakció célja magas hozzáadott értékű komplex ingatlanfejlesztések és beruházások megvalósítása, ezáltal jelentős részvényesi érték teremtése.

A közleményben ismertetik, hogy a Zinventive Vagyonkezelő Zrt. tőzsdén kívüli ügylet keretében vásárolt a KONZUM II. Ingatlanbefektetési Alaptól, ezzel 18,33 százalékos tulajdonrészt szerzett Magyarország egyik dinamikusan növekvő ingatlankezelési és vagyonkezelő társaságában.

A Zinventive Vagyonkezelő tulajdonosi körén keresztül szorosan kapcsolódik a Bayer Construct vállalatcsoporthoz, amely közel két évtizedes múltjával Magyarország egyik meghatározó építőipari és ingatlanfejlesztéssel foglalkozó cégcsoportja. A Zinventive Vagyonkezelő ennek az iparági háttérnek köszönhetően olyan tapasztalatot és szakmai tudást birtokol, amely nagyban támogatni tudja az Appeninn Nyrt. ingatlanfejlesztés területén kialakított stratégiájának megvalósítását - írják a közleményben.

A Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában jegyzett ingatlanpiaci társaság, az Appeninn korábbi közlése szerint a 2019-es átfogó eredmény meghaladta a 10,2 millió eurót (több mint 3,3 milliárd forint.) Az eredményben meghatározó tétel az ingatlanokon elért közvetlen fedezet, vagyis a bérleti díjak és a fenntartási költségek különbsége, ami 6,4 millió eurót (2 milliárd forint) ért el a 2018. évi 4,2 millió euró után, azaz 50 százalékkal nőtt.

A változó piaci körülmények miatt a társaság ingatlanállományának éves felértékelése a 2018-as 16 millió eurónál kisebb, 7,9 millió eurós növekményt hozott (2,5 milliárd forint). Ezért a nemzetközi számviteli szabályok szerint számított bruttó működési eredmény (EBITDA) összességében csökkent 2018-hoz képest - közölték. Az Appeninn Nyrt. ingatlaneszközeinek értéke 25 százalékkal, 118 millió euróról 148 millióra, mintegy 50 milliárd forintra nőtt tavaly.

Március végén a cég azt is közölte, az Appeninn Nyrt. igazgatótanácsa felhatalmazást kért a közgyűléstől saját részvény vásárlásának lehetőségére. A társaság a tervei szerint élni is kíván ezzel a következő időszakban, hogy tovább erősítse a befektetői bizalmat, illetve növelje a részvényesi értéket. Az előterjesztés szerint az igazgatótanács 18 hónapon keresztül, az alaptőke legfeljebb 5 százalékát elérő mértékben, a mindenkori piaci ár plusz-mínusz 20 százalékos sávjában vásárolhatna saját részvényt.

Az Appeninn Nyrt. részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde prémium kategóriájában kereskednek, a papír csütörtökön 269 forinton zárt, az elmúlt egy évben 196 és 547 forint között forgott.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a kőolaj-előállításban érdekeltek, a távközlési szektor cégei, a feldolgozóipari gyártók (bioetanol, keményítő, napraforgóolaj), valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×