A Népszava arról ír, hogy nem csökkent a forgalom az üzletekben, tart a felvásárlási láz. A CBA üzleteiben például többségében dupla, sőt vannak olyan helyek, ahol tripla az eladott termékek mennyisége. Ezzel együtt azonban drágultak az élelmiszerek:
a sertéshús ára többnyire már a marháét közelíti,
így például az oldalas ára átlagosan 2200 forint, a többi tőkehús ára pedig efölött jár. A déligyümölcsök ára is emelkedett: általában 440-450 forint például egy kiló banán, az alma kilója 350-400 forint, a krumpliért is többet kell fizetni. Hiány általában kézfertőtlenítőkből, egyszer használatos kesztyűkből, élesztőből és lisztből van.
A piacokon ugyanakkor visszaesett a forgalom,
mert a koronavírus-járvány miatt sokan félnek utcára menni.
Eközben a Magyar Nemzet arról cikkez, hogy egyre nehezebben tartja magát az eddig kiegyensúlyozott élelmiszer-ellátási lánc itthon, de
főként a bolti munkavállalókat viseli meg, hogy az elszabadult fogyasztás hetek óta nyomás alatt tartja a rendszert.
A Coop üzletláncnál a nyitvatartási idő rövidítése mellett döntöttek – értesült a lap, amely arról is írt, hogy bár a kellő mennyiségű hazai árutömegből folyamatos a készletek pótlása, a február vége óta többször előforduló, rendszeressé váló rohamok már több termék esetén okoznak tartós választékhiányt.