Rövidtávon a szolgáltatószektor védettebb helyzetben van, mint például a feldolgozóipar, a munkafolyamatokhoz ugyanis nincs szükségük távolról érkezett alapanyagokra, így ezek hiánya nem okoz gondot számukra – magyarázta az InfoRádiónak a Portfolio elemzője. Ugyanakkor a későbbiekben a mozik, színházak és a sportrendezvények esetleges bezárása, illetve a látogatottság teljes elmaradása súlyosabban érintheti a cégeket, mert ezek nem csupán termeléscsökkenést eredményeznek náluk, hanem teljes bevételkiesést. Jó hír viszont, hogy szigorúbb korlátozó intézkedések alkalmával, amikor mondjuk otthonról kell dolgozniuk az alkalmazottaknak, ezt a szolgáltatószektor könnyebben átvészeli, miközben a feldolgozóiparban elengedhetetlen a dolgozók fizikai jelenléte.
A turizmus ágazatra viszont azonnali hatással volt a koronavírus megjelenése, ami mostanra már a magyarországi szállodákat is érinti, pontos adatok azonban csak a későbbiekben fognak rendelkezésre állni – tette hozzá Hornyák József. A Portfolio által megszólaltatott cégvezetők és munkatársak egybehangzóan azt nyilatkozták:
drasztikus és drámai a visszaesés.
Folyamatosan romlanak a kilátások, állandósultak a lemondások a külföldiek részéről, de a belföldi kereslet sem mutatkozik. Vagyis már most nagyon jelentős az elmaradás, és egyes szállodák úgy vélik, hogy
a tervezett szobafoglaltság felét sem fogják tudni teljesíteni,
emelte ki a szakértő.
A magyar turizmus számára jelenleg a legnagyobb problémát a külföldi vendégek jelentik, ismételte meg, hiszen a magyarok az évnek ebben a szakában egyébként is visszafogottan aktívak.