eur:
401.97
usd:
362.89
bux:
87882.91
2025. április 3. csütörtök Buda, Richárd
2018. november 8-án a Renault maubeuge-i gyárában készített kép Carlos Ghosnról, a Renault és a Nissan Motor Co. francia, illetve japán járműgyártók elnökéről, a Renault vezérigazgatójáról. A Nissan 2018. november 19-i bejelentése szerint egy belső vizsgálat feltárta, hogy Ghosn a valóságos jövedelménél kisebb összegű adóalapot vallott be, és emiatt elbocsátják. Japán sajtójelentések szerint a japán hatóságok őrizetbe vették a vállalatvezetőt.
Nyitókép: MTI/EPA/Etienne Laurent

Örökölt helyzet: kirúgnak tízezer embert az autóóriástól

A Japán cég versenyképességi okokkal indokol. A Nissan májusban már bejelentett egy 4800 fős leépítést.

A Nissan Motor, Japán második legnagyobb autógyára több mint tízezer embert tervez elbocsátani globálisan, hogy hatékonyabbá tegye és föllendítse üzletmenetét - közölte egy forrásra hivatkozva szerdán a Reuters.

A Nissan májusban már bejelentett egy 4800 fős leépítést, ami elsősorban az országhatárokon kívüli, gyengébb hatásfokkal működő leánycégeire vonatkozott, és ez része a tervezett több mint 10 ezer fős elbocsátásnak. Májusban a japán cég azt közölte, hogy folyó évi működési nyeresége 28 százalékkal zsugorodik az előző évi 45 százalékos esés után.

A tavalyi kiemelkedően rossz eredményekért Carlos Ghosnt, a japán autógyártó tavaly novemberben leváltott elnökét tette felelőssé az új menedzsment.

Májusban Szaikava Hiroto, a Nissan vezérigazgatója azt mondta, hogy a problémák többsége "az előző vezetés negatív örökségéből" fakad, így az eltúlzott, fölösleges befektetésekből, valamint az eladások mesterséges felpumpálásából.

Carlos Ghosn majdnem két évtizeden át vezette a japán autógyárat, mígnem tavaly ősszel Japánban letartóztatták pénzügyi vétségek miatt.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.03. csütörtök, 18:00
Sótonyi Péter
az Állatorvostudományi Egyetem rektora
Ideje szembenézni a valósággal: ezért nem terjeszkednek a magyar webshopok külföldön

Ideje szembenézni a valósággal: ezért nem terjeszkednek a magyar webshopok külföldön

Csalókának bizonyult a covid idején tapasztalt meredek forgalomnövekedés a hazai e-kereskedelemben, mivel a háború, az energiaválság és az inflációs környezet átrajzolta a makroterepet, miközben megérkeztek a piacra a külföldi óriások. E keretek között a határon túli terjeszkedés kötelezőnek tűnik, azonban annak előnyeit a magyar webshopok többsége még nem látja, noha mára a hazai piacot jelentős részben külföldi szereplők uralják - írja a Pénzcentrum a Portfolio Retail Day 2025 konferenciáról szóló beszámolójában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×