eur:
394.06
usd:
365.64
bux:
65384.6
2024. március 29. péntek Auguszta
A Richter Gedeon Nyrt. gyógyszeripari vállalat expedíciós épületének részlete a vállalat emblémájával, a főváros X. kerületében, a Gyömrői úton. MTVA/Bizományosi: Faluldi Imre  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: Faluldi Imre

Nagyot nőtt a Richter profitja

A gyógyszeripari vállalat 121,6 milliárd forint konszolidált árbevételt ért el idén az első negyedévben, ami 6,7 százalékkal nagyobb az előző év azonos időszakában elértnél.

A Budapesti Értéktőzsde honlapján közölt adatok alapján az adózott nyereség 52,0 százalékkal 21,6 milliárd forintra emelkedett az első negyedévben a nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) alapján készült gyorsjelentés szerint. A Portfolio.hu által készített elemzői konszenzus szerint az összes árbevétel 5,5 százalékkal 120,2 milliárd forintra emelkedhetett 2019 első negyedévében, az adózott nyereség pedig 26,6 százalékkal 18,4 milliárd forintra.

A jelentés szerint a csoport árbevételének emelkedését meghatározta a nagy- és kiskereskedelmi szegmens árbevételének bővülése, ami elsősorban a romániai nagy- és kiskereskedelmi szegmens forgalomnövekedésből adódott. A negyedév forgalmára ugyanakkor negatívan hatott a méhmióma elleni gyógyszer, az Esmya árbevételének 62,5 százalékos, 3,1 milliárd forintos visszaesése az előző évhez képest - írták.

A jelentés szerint a devizaárfolyam-változások hatása 2,927 milliárd forinttal növelte a forintban kifejezett árbevételt. Ez elsősorban a dollár/forint éves átlagárfolyamának 10,6 százalékos erősödéséből adódik, amit részben ellensúlyozott a rubelnek a forinthoz viszonyított árfolyama, amely 4,3 százalékot veszített értékéből. Változatlan árfolyamon számolva az első negyedévében a konszolidált árbevétel 118,6 milliárd forint volt. A működési költségek 10,1 százalékkal 52,7 milliárd forintra nőttek az időszakban.

A csoport pénzügyi eredménye 5,2 milliárd forint nyereséget tett ki az első negyedévben a bázisévben elszámolt 2,3 milliárd forint veszteséggel szemben. Az anyavállalat tulajdonosaira jutó adózott eredmény 22 milliárd forint volt, ami 7,5 milliárd forinttal 51,8 százalékkal haladta meg az elmúlt év azonos időszakában elértet.

Az árbevétel Magyarországon 10,8 milliárd forint lett, ami forintban 0,3 százalékos növekedés. Az Európai Unióban, a magyarországi piac nélkül, az árbevétel 49,7 milliárd forintot tett ki, ami 1,8 százalékos csökkenés a bázishoz képest. A főbb piacok teljesítményéből kiemelkedik az Egyesült Államokban elért jelentős, forintban csaknem 175 százalékos bevételnövekedés, de Ukrajnában, és a latin-amerikai piacokon is kétszámjegyű növekedést mértek.

A Richter részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek. A csütörtöki kereskedésben a papírok árfolyama 60 forinttal 5815 forintra erősödött. Az elmúlt évben a legmagasabb árfolyama 6020 forint, a legalacsonyabb 4468 forint volt.

Címlapról ajánljuk

Teljes a patthelyzet a bécsi repülőtéren

Hiába a 36 órás sztrájk, megszakadtak a tárgyalások a szakszervezetek és az Austrian Airlines osztrák légitársaság között. A dolgozók a Lufthansa leányvállalatánál ugyanolyan béreket követelnek, mint az anyacégnél, ahol egyébként a közelmúltban zárult egy sikeres munkabeszüntetés.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.02. kedd, 18:00
Káel Csaba
a MÜPA vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
A kormány veszélyhelyzeti intézkedései vannak Brüsszel asztalán

A kormány veszélyhelyzeti intézkedései vannak Brüsszel asztalán

Az Európai Bizottság két ügyben is kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen a közbeszerzésre vonatkozó uniós jogszabályok megsértésére hivatkozva még tavaly év végén, amelyek heteken belül új szintre léphetnek. A Portfolio uniós döntéshozóktól úgy értesült, hogy több esetben látnak még kételyeket a magyar közbeszerzési rendszert illetően, így valószínűleg további egyeztetésekre lesz szükség, ezek után májusban felszólítást küldhetnek, hogy ne citálják Magyarországot az Európai Unió Bírósága elé.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×