eur:
395.79
usd:
372.71
bux:
65674.41
2024. április 19. péntek Emma
Nyitókép: Pixabax.com

Az internetes kereskedelem szabályozására készül a WTO

Tárgyalások indulnak tavasszal az Európai Unió és további közel ötven ország között a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) égisze alatt az elektronikus kereskedelem szabályozásának javításáról - jelentette be pénteken a davosi Világgazdasági Fórumon Cecilia Malmström uniós kereskedelmi biztos.

A kezdeményezéshez 75 ország csatlakozott, közöttük az összes uniós tag, valamint az egymással kereskedelmi vitába bonyolódott Egyesült Államok és Kína is - közölte az uniós biztos, hozzátéve, hogy miután az online kereskedelem mostanra a világ legeldugottabb sarkaiban a mindennapok szerves részévé vált, "tartozunk annyival polgárainknak és vállalatainknak, hogy átlátható és biztonságos feltételeket teremtsünk az internetes kereskedelemnek".

A tárgyalások a WTO égisze alatt az idén márciusban kezdődnek meg hivatalosan - jelentette be Cecilia Malmström.

A cél egy olyan nemzetközi keretegyezmény létrehozása lesz, ami egyszerűvé és biztonságossá teszi az internetes vásárlást, értékesítést és szerződéskötést.

A decemberi Buenos Aires-i csúcson a WTO 164 tagja nem ért el eredményt 25 különböző e-kereskedelmi kezdeményezés egyetlen rendszerbe való konszolidálásában.

Kína fenntartásait fejezte ki a mostani e-kereskedelmi javaslattal szemben is, de jelezte szándékát a tárgyalásokon való részvételre azzal a feltétellel, hogy azon maximálisan figyelembe veszik a fejlődő országok igényeit. India viszont bejelentette, hogy nem csatlakozik az új kereskedelmi tárgyalásokhoz, mindaddig, amíg a WTO eredményesen le nem zárja a dohai tárgyalási fordulót.

A WTO statisztikái szerint 2016-ban 27,7 ezer milliárd dollárt tett ki az interneten bonyolított kereskedelmi áruforgalom, ebből 24 ezer milliárd dollár volt a vállalatok között kötött szerződések forgalma.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Lefordultak az amerikai indexek

Lefordultak az amerikai indexek

Gazdasági információk tekintetében ma az amerikai lakáspiacról közölnek újabb adatot, ez a monetáris politikai kilátások szempontjából lehet érdekes. A héten eddig kedvezőtlenül alakulnak a részvénypiaci folyamatok, elsősorban az Izrael és Irán közötti konfliktus fokozódása nyomta rá a bélyegét a hangulatra, emellett továbbra is ott vannak a ragadós amerikai inflációval kapcsolatos aggályok, amelyek azt a narratívát erősítik, hogy akár hosszabb ideig maradhat a magas kamatszint. A magyar tőzsde ma esett, az európaiak viszont pluszban zártak. A tengerentúlon egyelőre esés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×