Infostart.hu
eur:
390.77
usd:
338.36
bux:
120677.85
2026. március 3. kedd Kornélia

Új naperőművek épülnek Magyarországon

Az amszterdami székhelyű Photon Energy 26 MW-ra bővíti magyarországi napenergia termelő kapacitását nyolc új projektnek köszönhetően - írta a Portfolio.

A Photon 5,5 megawattal növeli magyarországi portfólióját, így az már 38 projektet tartalmaz - közölte a portál.

A cég tájékoztatása szerint a termelő egységek építése és hálózati összeköttetése 2018 negyedik negyedévében valósul meg Tiszakécske térségében.

A Photon egyúttal azt is bejelentette, első magyarországi, Fertődön megvalósított fotovoltaikus erőművének hálózati csatlakozása is megtörtént. A 0,528 MW-os egységet a társaság magyarországi leánycége, a Photon Energy Solutions Kft. építette.

A holland társaság célja, hogy 2019 végére magyarországi napenergia termelő portfólióját 50 MW-ra bővítse.

Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás: négy célja van Donald Trumpnak az iráni háborúval

Magyarics Tamás: négy célja van Donald Trumpnak az iráni háborúval

Az amerikai közvélemény Magyarics Tamás szerint úgy látja, hogy ha egy adott háború úgymond szükséges, akkor nagyobb áldozatot is elvisel a közvélemény. „A jelenlegi veszteségek még nem nagyon indokolják azt, hogy emiatt az amerikaiak többsége Donald Trump ellen forduljon” – vélekedett az iráni helyzettel összefüggésben.

Ezt a levelet kapta Ursula von der Leyen Orbán Viktortól

A mai napon felszólítottam Ursula von der Leyent, hogy szerezzen érvényt az EU-Ukrajna társulási megállapodásnak, amely előírja a Magyarországnak járó olajszállítmányok továbbítását – írja közösségi Oldalán Orbán Viktor.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×