Infostart.hu
eur:
385.41
usd:
330.75
bux:
119483.79
2026. január 14. szerda Bódog

Szabálytalanságok a nyereménybetéteknél

A jegybank üzletszabályzatuk kiegészítésére kötelezte az FHB Kereskedelmi Bankot és az OTP Bankot, hogy egyértelmű és teljes körű tájékoztatást adjanak a nyereménybetétek kamat- és nyereményalap számításáról - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB).

A jegybank az FHB Bankot - a termékhez kötődő számviteli hiányosságok miatt is - nyolcmillió forint bírság megfizetésére kötelezte. Azt is előírta az intézmény számára, hogy a hitelintézet zárt, nyomon követhető rendszerben vezesse a nyereményalap képzésével kapcsolatos nyilvántartásait.

A bírság kiszabásánál az MNB enyhítő körülményként értékelte, hogy a problémáknak nem volt hatásuk a pénzügyi piacok szereplőire, a hitelintézet a vizsgálat során együttműködő magatartást tanúsított, illetve a sorsolások lebonyolítása megfelelő volt.

A jegybank tavaly január 1-jétől kezdődően tekintette át a nyereménybetétek kondícióit annál a két hitelintézetnél, amely Magyarországon ilyen terméket forgalmaz.

Címlapról ajánljuk
Madár István: érdemben csökkent az infláció decemberben

Madár István: érdemben csökkent az infláció decemberben

Madár István, a Portfolio vezető makrogazdasági elemzője értékelte a helyzetet az InfoRádióban. A decemberben mért éves árdrágulás alacsonyabb volt, mint a novemberi 3,8 százalékos érték, tehát egy „érdemi dezinfláció” volt látható decemberben.

A német vasút friss ellensége: „a sík terep”

Nyáron a hőség, télen a hó. A közös nevező a szélsőséges időjárás, amelynek következtében a nagy hagyományokkal rendelkező német vasút, a Deutsche Bahn a legnépszerűbből a legnépszerűtlenebb tömegközlekedési eszközzé vált. A politika és a szakmai szövetségek most magyarázatot követelnek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×