Infostart.hu
eur:
393.44
usd:
344.62
bux:
121754.84
2026. március 14. szombat Matild
Ennyibe kerül Trumpnak az adóreform

Ennyibe kerül Trumpnak az adóreform

Az új amerikai adóreform annak ellenére inkább a nagyobb jövedelemmel rendelkezőket támogatja, hogy több intézkedés azt sugallja elméletben mindenki jobban jár – közölte az InfoRádióban Magas István, a Corvinus Egyetem Világgazdasági Intézetének professzora.

Az új adóreform legfontosabb célja, hogy kedvezőbb feltételeket teremtsen az üzleti vállalkozásoknak és a nagy cégeknek azzal, hogy a társasági adó szintjét 35-ről 21 százalékra csökkentik – véli Magas István. A Trump-kormányzat abban bízik, hogy az intézkedés új állások teremtéséhez járul hozzá, ami lökést ad majd a gazdaságnak.

Az adócsomag egyértelműen regresszívnek tekinthető, vagyis a vagyonosabbakat támogatja, noha azt szeretnék mutatni, hogy mindenki jól jár vele. Éppen ezért teljesen átalakították a jövedelemsávokat: az alsó szinten 10, a felsőben 37 százalékos az adókulcs – tájékoztatott a szakértő.

Az adó- és gazdaságpolitika mindenhol érzékeny terület, az Egyesült Államokban is azt próbálják bizonyítani, hogy az adóreform jobb feltételeket kínál – hangsúlyozta Magas István.

Az emberek azt is fogják látni, hogy valamivel jobban jártak, de a szakértők úgy látják, hogy növelni kell majd az ország adósságán, és szövetségi adósságleveleket kell kibocsátania az amerikai államnak. Az elemzők szerint

az adóreform 2027-ig az Egyesült Államok 1 trillió dollárjába fog kerülni. 

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

A történelemben példátlan olajpiaci apokalipszis fenyeget

A Nemzetközi Energiaügynökség szerint a történelemben még nem volt példa az olajpiac olyan mértékű megzavarására, mint most, az iráni háború idején. Az ügynökség korábban egy hatalmas vésztartalék felszabadítását jelentette be. Közben a Perzsa-öbölben több tankhajót találat ért és hírek szerint Irán aknákat telepít a Hormuzi-szorosban, az Öböl kőolajkereskedelmének kulcspontján..
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
Ballisztikus rakéták zúdultak Ukrajnára, Zelenszkij Franciaországba repült - Híreink az ukrajnai háborúról pénteken

Ballisztikus rakéták zúdultak Ukrajnára, Zelenszkij Franciaországba repült - Híreink az ukrajnai háborúról pénteken

Az éjjel az orosz haderő Iszkander-M típusú ballisztikus rakétákkal támadta Ukrajna területét - Harkiv és Dnyipró térségéből jöttek hírek károkról. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök ma Franciaországba utazott, ahol Emmanuel Macron elnökkel tárgyal majd. Az Egyesült Államok az olajválság hatásainak orvoslása végett enyhítette az Oroszországra kirótt olajszankciókat. Donyeckben az orosz hadsereg Kosztyantynivkát ostromolja, a déli fronton Orihivet próbálják bekeríteni. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború pénteki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×