eur:
411.19
usd:
392.74
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Több pénzre van szükségünk és hosszabb ideig fizetnénk

Több pénzre van szükségünk és hosszabb ideig fizetnénk

Tavasszal meglódulhat a személyi kölcsönök piaca, van olyan bank, ahol az élénküléssel párhuzamosan a felvett hitelösszeg és a futamidő is növekedett.

Személyi kölcsönt a bankok többsége szerint akkor vesznek fel az emberek, ha valamilyen közös, jellemzően családi extra kiadás várható, vagy azt tervezik. A CIB Bank közleménye szerint az ügyfeleik többsége lakással összefüggő célokra vesz fel hitelt, lakásfelújításra jellemzően személyi kölcsönt.

Az FHB Bank szerint nemcsak a felújításokat, hanem a tavaszra-nyárra tervezett bútor-, vagy háztartási nagygépcserét is sokan hitelből oldják meg. Az OTP Bank mindehhez hozzátette, hogy a ballagások, mint kiemelt családi események is néha felmerülhetnek az okok között.

Növekvő összegek

Az OTP Bank az Inforádió kérdésére azt válaszolta: a felvett személyi kölcsönök összege az elmúlt 1-2 évben folyamatosan nőtt, a legtöbben fél- és egymillió közötti összeget vesznek fel, és a maximális futamidőt nem használják ki.

A CIB Bank adatai szerint a két évvel ezelőtti 800 ezer forinthoz képest ma 1,3 millió forint az átlagos hitelösszeg, az ügyfelek mintegy negyede a maximálisan rendelkezésre álló futamidőt választja, mely a CIB-nél 7 év. De az átlagos futamidő 4 év a banknál.

Az FHB Bank és a Takarékbank még februárban közölte, hogy ügyfelek aktívabbak a személyi kölcsönök terén, az FHB-nál 1 millió forint körüli az átlagosan felvett hitelösszeg, és 5 év az átlagos futamidő, a Takarékbanknál 7-800 ezres átlagos hitelösszegről és 3-4 éves futamidőről számoltak be.

Növekedés jöhet

A CIB Bank felmérése szerint egy-egy lakásfelújításra átlagosan 670 ezer forintot költenek az emberek, és a megkérdezettek több mint 80 százaléka tervez lakásfelújítást. A felújításhoz a tervezők negyede hitelt is igénybe venne, a szükséges összeghez pedig személyi kölcsönként hozzájutni egyszerűbb és gyorsabb is.

  • A jegybanki adatok szerint tavaly több mint 200 milliárd forintnyi személyi kölcsön kihelyezés volt.
  • Idén a banki várakozások szerint ezt túlszárnyalja a piac, egyrészt mert továbbra is nő a háztartások fogyasztása, a bérek emelkednek, és az alacsony kamatkörnyezet változatlanul vonzó az ügyfelek számára.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×