Infostart.hu
eur:
388.62
usd:
329.88
bux:
111046.97
2025. december 24. szerda Ádám, Éva

Nőtt a szálláshelyek vendégforgalma

A külföldi vendégek által eltöltött éjszakák száma 5,9, a belföldi vendégeké 3,9 százalékkal nőtt júniusban az egy évvel korábbihoz képest, a kereskedelmi szálláshelyek vendégéjszakákban mért forgalma összességében 4,9 százalékkal volt nagyobb - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdán.

Júniusban 7,1 százalékkal több külföldi vendég töltött el összesen 1 millió 237 ezer éjszakát a kereskedelmi szálláshelyeken. A külföldivendég-éjszakák száma a kilenc turisztikai régióból ötben emelkedett.

A júniusi vendégforgalom nagysága alapján a legjelentősebb küldő országok többségéből nőtt a kereslet. A Lengyelországból, az Egyesült Királyságból és az Egyesült Államokból érkező forgalom 17, 21 és 11 százalékkal emelkedett. A Csehországból és az Ausztriából érkező vendégek 1,4, illetve 6,7 százalékkal több, míg a német turisták 5,9 százalékkal kevesebb vendégéjszakát vettek igénybe.

Júniusban a belföldi vendégek száma 6,3 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest, összesen 1 millió 280 ezer éjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken. A belföldivendég-éjszakák alapján mért vendégforgalom a kilenc turisztikai régióból hétben nőtt.

A szálláshelyek folyó áron számolt bruttó árbevétele 12 százalékkal emelkedett, 34,7 milliárd forint volt.

Ezen belül a szállásdíj-bevétel 20,6 milliárd forintot tett ki, 13 százalékkal többet a tavaly júniusinál. A vendéglátás bevétele 7,2 milliárd forint volt, ami 7,5 százalékos növekedés. Az egyéb bevételek 6,9 milliárd forintot értek el, 12 százalékkal emelkedtek.

A külföldivendég-forgalom és a bevételek alakulását befolyásolták a valutaárfolyamok is. A forint/euró havi átlagárfolyama 6 forinttal, 2 százalékkal gyengült, 312 forint volt - közölte a KSH.

A szállodák szobakihasználtsága átlagosan 4,0 százalékponttal emelkedett, 58,0 százalék volt.

Széchenyi Pihenőkártyával a kártyatulajdonosok 5,4 százalékkal többet költöttek. A működő kereskedelmi szálláshelyek jelentése alapján 2194 egység fogadott el pihenőkártyát, 1 milliárd 469 millió forint értékben.

Az év első hat hónapjában a külföldiek esetében a vendégéjszakák száma 4,9, a belföldieknél 6,6 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest. A szálláshelyek 5,7 százalékkal több, összesen 10 millió 452 ezer vendégéjszakát regisztráltak.

A külföldi vendégek 5 millió 479 ezer, a belföldi vendégek 4 millió 973 ezer vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken.

A kereskedelmi szálláshelyek folyó áron összesen 9,4 százalékkal több, 157,7 milliárd forint bruttó árbevételt értek el.

A szállodák szobakihasználtsága átlagosan 2,4 százalékponttal emelkedett, 49,2 százalékos volt.

A SZÉP-kártya felhasználási értéke 1,6 százalékkal nőtt, összesen 6 milliárd 845 millió forintot költöttek vele.

Június 30-án az előző év azonos időpontjához képest a Magyarországon működő egységek száma 2,6 százalékkal több, 3165 volt, a férőhelyek száma 311 ezer volt, stagnált.

Címlapról ajánljuk
Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

Blanckenstein Miklós: ünnepkor beavatódunk abba a helyzetbe, és tisztázzuk a legfontosabbat – karácsonykor a Jézussal való kapcsolatot

„A szeretet szót kell kicsit pontosítani, mert ténylegesen ilyenkor mindenki próbálja kifejezni a másik felé a szeretetét, ez benne van. De ez az Isten szeretetének az ünnepe, hogy ő szeret minket, mert megtestesült és eljött ez a mag. Hogy ebből adódóan mi is megpróbálunk egy hasonló gesztussal jelen lenni a másik életében, az a következmény” – mondta Blanckenstein Miklós az InfoRádió Aréna című műsorában, arra a kérdésre, hogy a karácsony egy katolikus pap szempontjából is a szeretet ünnepe-e.

Az űrből fognak ellenőrizni – ismertette az új, 20 pontos béketervet Volodimir Zelenszkij

Az ukrán elnök első alkalommal vázolta fel Ukrajna és az Egyesült Államok között megvitatott 20 pontos béketerv-javaslat főbb pontjait, amelyek szerinte alapul szolgálhatnak az Oroszországgal háború lezárását célzó jövőbeli megállapodásokhoz. A magyarokat is érintő vállalás is szerepel a tervezetben.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×