Infostart.hu
eur:
364.18
usd:
315.9
bux:
150381.6
2026. augusztus 13. csütörtök Ipoly

Lassabban nőnek a Dassault bevételei

A francia Dassault szoftvergyártó cég hétfői közleménye szerint a vártnál jelentősen kisebb mértékben fognak bővülni a bevételei ebben az évben. A kedvezőtlen változás a megrendelések visszaesése, ezen belül is az ázsiai kereslet csökkenése miatt következett be.

A cég jelentése szerint ügyfeleik egy része inkább bérelni kezdte a szoftvereket a vásárlás helyett, és rövidtávon ez a bevételek csökkenését okozta. A cég pénzügyi vezetője, Thibault de Tersant úgy nyilatkozott riportereknek, hogy a várt 7-8 százalékos bevétel növekedés helyett csak 4-5 százalékos növekedés lesz idén.

A cég október 24-én fog részletes adatokat közzétenni, de már elmondták, hogy a harmadik negyedéves bevételük 496 millió euró volt a várt 520 millió euró helyett. A negyedik negyedévben 565 millió eurót várnak.

Éves szinten az összesített bevételek eddig 4 százalékkal nőttek, régiós megoszlásban Ázsiában 2 százalék, Észak-Amerikában és Dél-Amerikában 1 százalék, Európában 7 százalék volt a növekedés.

Címlapról ajánljuk
A Kárpátokra nézve is van bőven tanulsága a kolumbiai földrengésnek

A Kárpátokra nézve is van bőven tanulsága a kolumbiai földrengésnek

Százak vesztették életüket a hétfői kolumbiai földrengésben, míg a szomszédos Venezuelában júniusban volt két, 7,2-es, illetve 7,5-es erősségű földrengés, a kettő között furcsa mód a látszólagos földrajzi közelség ellenére viszont nincs összefüggés. Van viszont tanulság bőven, erről is beszélt Harangi Szabolcs geológus, vulkanológust, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanára az InfoRádióban.

Rendkívüli kormányzati tájékoztató jön Paksról csütörtökön, Magyar Péter külön is üzent a helikopterezésről

Csütörtökön 15 órakor tartják a kormány tájékoztatóját a szerdai paksi kihelyezett kormányülés után. Részletes tájékoztatást adnak a dunai fenékküszöb megépítéséről és a két bárka esetleges elsüllyesztéséről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.13. csütörtök, 18:00
Sinkó Eszter
egészségügyi közgazdász
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×