Infostart.hu
eur:
363.93
usd:
316.34
bux:
147365.12
2026. augusztus 4. kedd Dominika, Domonkos

Így tudnak fejleszteni a mobiltelefon-cégek Magyarországon

A jelenlegi piaci környezet nem ösztönzi a mobilvállalatokat a legfrissebb technológiák bevezetésére, mondta Budafoki Róbert, a T-Systems Magyarország vezérigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában. Klausz Ferenc, a Telenor Magyarország vállalatfejlesztési vezérigazgató-helyettese arról beszélt, hogy a többszöri jogszabályi módosítások miatt jelentős forrásokat kell elkülöníteniük.

A jelenlegi piaci környezet nem ösztönzi a mobilvállalatokat a legfrissebb technológiák bevezetésére, mondta Budafoki Róbert, a T-Systems Magyarország vezérigazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában. Hozzátette: kizárólag olyan változtatásokat tudnak végrehajtani, és olyan ütemben, amely gazdaságilag megtérülő beruházás, hiszen ez nem egy nonprofit szektor.

Klausz Ferenc, a Telenor Magyarország vállalatfejlesztési vezérigazgató-helyettese arról beszélt, hogy igen intenzív verseny van a piacon, ezért szerinte muszáj bizonyos fejlesztéseket meglépni, ha tartani akarják a tempót a versenytársak mellett. A verseny ebből a szempontból igen egészséges, hiszen az ügyfelek azt látják, hogy vannak fejlesztések az ágazatban.

Klausz hozzátette: az elmúlt egy évben egy "szabályozási cunami" érte a piacot, a többszöri jogszabályi módosítások miatt jelentős forrásokat kell elkülöníteniük. Klausz Ferenc hozzátette, a Telenornál idén 1 milliárd forintot költöttek arra, hogy meg tudjanak felelni a törvényi változásoknak.

A teljes Arénát meghallgathatja, ha ide kattint.

Hanganyag: Hlavay Richárd

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Magyar Péter Mészáros Lőrincnek üzent: „még nem késő”

A Mészáros Lőrinc tulajdonában lévő magyarországi izocukor gyár még nem reagált a kormány energiatakarékossági felhívására – tette szóvá a kormányfő legfrissebb videóbejelentkezésében.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
Raliztak az amerikai tőzsdék

Raliztak az amerikai tőzsdék

Jó hangulattal indult a hét a tőzsdéken, miután Donald Trump idő előtt leállította a hétvégére tervezett Irán elleni csapásokat, a két fél pedig már tárgyalni fog a mai nap folyamán. Ennek hatására megnyugvás jeleit láthatjuk a piacokon: nagyot esett az olajár, az európai tőzsdéken és az USA-ban pedig érdemi emelkedést láthattunk. A német DAX-index új történelmi csúcsra emelkedett, csakúgy mint a BUX index. Fontos ugyanakkor kiemelni, hogy rendkívül törékeny a hangulat a Közel-Keleten, ahogy pedig azt eddig is láthattuk, már egy-egy félhivatalos információ is képes érdemi mozgásokat kiváltani a piacokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×