Infostart.hu
eur:
361.6
usd:
314.97
bux:
145673.46
2026. július 30. csütörtök Judit, Xénia

MNB: csökkent a lakossági hitel- és nőtt a betétállomány

Júniusban a háztartások forintban nettó hitelfelvevők, míg devizában nettó törlesztők voltak. A tranzakciók eredőjeként a háztartások hitelállománya - ugyanúgy mint az előző hónapban - csökkent. Június folyamán - a májusi betétkivonással ellentétben - a háztartások mind forintbetéteik, mind devizabetéteik állományát növelték - jelentette a hitelintézetek összevont mérlegadatai alapján kedden a Magyar Nemzeti Bank (MNB).

A háztartások 27,2 milliárd forintnyival több devizahitelt törlesztettek, mint amennyit felvettek, és 2,5 milliárddal több forinthitelt vettek fel annál, amit törlesztettek, így a hitelállomány 24,7 milliárd forinttal csökkent a tranzakciókból eredően. A betétállomány 60,6 milliárd forinttal nőtt, miután 45,9 milliárd forint- és 14,8 milliárd forintnyi devizabetétet helyezett el a lakosság június folyamán.

Az MNB adatai szerint a háztartások betétállománya 7.539 milliárd forintot tett ki június végén, a hitelállomány csak 36 milliárddal kevesebb, 7.503 milliárd forint volt.

Címlapról ajánljuk
Itt a bejelentés: a következő 24-72 órában teljesen leáll a Paksi Atomerőmű

Itt a bejelentés: a következő 24-72 órában teljesen leáll a Paksi Atomerőmű

A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése – tette közzé honlapján a Paksi Atomerőmű Zrt.

Fokozódik a kánikula, csak két vármegyére nem adtak ki figyelmeztetést

Kezdetét vette a hőhullám, fokozatosan emelkedik a hőmérséklet mind napközben, mind éjszaka. A következő napokban is napos, nagyrészt száraz idő várható, legfeljebb az északi, északnyugati határvidékre érkezhet kevés felhő és néhány csapadékgóc.
inforadio
ARÉNA
2026.07.30. csütörtök, 18:00
Hack Péter
jogász, az ELTE emeritus professzora
Nagy gyomrost kaptak a tőzsdék, próbálnak belőle felállni

Nagy gyomrost kaptak a tőzsdék, próbálnak belőle felállni

Nem sikerült megnyugodniuk a piacoknak a szerdai amerikai tőzsdei esés után. A Dow Jones több mint 1100 pontot, vagyis 2,2 százalékot veszített értékéből, ami 2025 áprilisa óta a legnagyobb egynapos esés, de az S&P 500 és a Nasdaq is nagy mínuszban zárt. A negatív hangulat csütörtökön Ázsiára is átterjedt. A Samsung és több amerikai technológiai nagyvállalat is jó gyorsjelentést tett közzé, a befektetőket továbbra is nyugtalanítja az, hogy a mesterséges intelligenciához kapcsolódó, egyre nagyobb beruházások hogyan és mikor térülnek majd meg. A dél-koreai Kospi az elmúlt napok zuhanása után közel 5 százalékos emelkedéssel nyitott, de a kezdeti optimizmus gyorsan elmúlt, és az index végül mínuszba fordult, a piac továbbra is rendkívül érzékenyen reagál minden, az AI-szektor kilátásait érintő fejleményre.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×