Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf

Zuhant a BUX, 320 forint fölött ragadt az euró

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 415,40 pontos, 2,44 százalékos csökkenéssel, 16.574,58 ponton zárt szerdán. Az euró 320 forint fölött rekedt.

A Mol árfolyama 2,3 százalékkal, 16.800, az OTP-é 6,9 százalékkal, 3.035 forintra esett.

A Magyar telekom 3,3, az Egis 1,1 százalékkal gyengült, a Richter 3,8 százalékkal erősödött.

Tőzsdezáráskor egy euró 321,04, egy dollár 248,59, egy sváici frank 263,42 forintot ért.

Címlapról ajánljuk

Óriásberuházást jelentett be Kapitány István

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti – közölte Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Esett a Nasdaq, megint nyomás alatt a chipgyártók

Esett a Nasdaq, megint nyomás alatt a chipgyártók

Péntek reggelre bizonytalan hangulat alakult ki a tőzsdéken, miután a közel-keleti konfliktus eszkalációja egy ponton 100 dollár fölé hajtotta a Brent árfolyamát, ismét felerősítve az inflációs és kamatemelési félelmeket. A helyzetet Donald Trump új vámintézkedései is rontották, miközben a vállalati fronton sorra érkeznek a gyorsjelentések. Napközben azonban javul a hangulat, Európában részben az olajár napközbeni korrekciójának köszönhetően pozitív volt a kép, a magyar tőzsdén pedig a BUX és a Mol is történelmi csúcsra ment. Az amerikai indexeket azonban ma is lehúzzák a chipgyártók.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×