Infostart.hu
eur:
361.83
usd:
318.32
bux:
144328.68
2026. július 24. péntek Kincső, Kinga

A vállalkozások többsége nem tervez béremelést a minimálbér felett

A cégek többsége nem tervez minimálbér feletti béremelést - állapította meg a GKI Gazdaságkutató Zrt. legfrissebb felmérése.

A 250 millió forintot meghaladó éves nettó bevételű vállalkozások 79 százaléka válaszolta azt, hogy a minimálbér felett nem emeli a béreket, 8 százalék az infláció alatti, 13 százalék a pénzromlás értékével azonos, vagy afölötti béremelést tervez.

A GKI várható elbocsátásokra vonatkozó adatai szerint a minimálbér emelkedése ellenére a cégvezetők mindössze négy százaléka készül minimálbéren bejelentett alkalmazottat elküldeni.

A Gazdaságkutató felhívja a figyelmet arra, hogy a bérek reálértéken tartása sem ellensúlyozza az adójóváírás megszűnése miatti nettó kereset csökkenést, és a cafeteria-rendszer újabb adója, és a keretösszeg mérséklése további veszteségeket jelenthet, ami miatt a tényleges jövedelem a bérnél is jobban visszaeshet.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.24. péntek, 18:00
Szongoth Domán válogatott jégkorongozó
Kovács Attila a Magyar Jégkorong Szövetség sportigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×