Infostart.hu
eur:
362.14
usd:
315.72
bux:
145596.38
2026. július 30. csütörtök Judit, Xénia

Járai: elképzelni sem tudtam volna ezt

A Népszabadság a Magyar Nemzeti Bank most leköszönő, valamint korábbi első emberének álláspontját közli a gazdasági folyamatokról.

Az MNB jelenlegi elnöke szerint, ha a jegybank csak az infláció leszorítására összpontosítja figyelmét, azzal jót tesz a gazdaság egyéb tényezőinek. Járai Zsigmond hozzátette: a következő hónapokban azonban akár 10 százalék fölé is szökhet a pénzromlás irama.

Hozzátette: 2001-ben elképzelni sem tudta, hogy az elmúlt években folytatott gazdaságpolitika megvalósulhat Magyarországon.

Surányi György volt jegybankelnök, egyetemi tanár viszont arra a következtetésre jut a Népszabadság Hétvége című mellékletébe írt cikkében, hogy az infláció csaknem 2 százalékra csökkenése 2006 elejére nem fenntartható, hanem egy mesterséges, erőltetett folyamat eredménye volt, és a ráta most nagyjából arra a szintre ugrik vissza, ahonnan 2001-ben elindult.

A Magyar Nemzet arról ír, hogy bezárnak 20 budapesti szakközépiskolát a 95-ből.

Mintegy 50 intézményben szűnik meg a szakoktatás szeptembertől, emellett 15-20 új képzőközpont jön létre - ez utóbbi a virágnyelvet mellőzve, összevont iskolákat jelent.

A szakközépiskolák vezetőit hivatalosan nem tájékoztatták, csak háttérbeszélgetésen értesültek. A főváros szerint a lépést a kapacitások kihasználatlansága miatt kell megtenni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Hamarosan leállítják az atomerőművet, miközben egy másik erőműleállás is rontott a hazai helyzeten

Hamarosan leállítják az atomerőművet, miközben egy másik erőműleállás is rontott a hazai helyzeten

Habár szerdán volt kormányülés és ott egyebek mellett a tűzifa áfájának csökkentéséről is döntöttek, csütörtökön a hőség és az aszály okozta helyzet miatt nem lesz kormányszóvivői tájékoztató. Ehelyett többször jelentkezik a kormányzat a hőség, az energia- és a vízellátással kapcsolatos hírekkel.

Fokozódik a kánikula, csak két vármegyére nem adtak ki figyelmeztetést

Kezdetét vette a hőhullám, fokozatosan emelkedik a hőmérséklet mind napközben, mind éjszaka. A következő napokban is napos, nagyrészt száraz idő várható, legfeljebb az északi, északnyugati határvidékre érkezhet kevés felhő és néhány csapadékgóc.
inforadio
ARÉNA
2026.07.30. csütörtök, 18:00
Hack Péter
jogász, az ELTE emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. július 30. 12:28
2026. július 30. 11:54
×
×