Infostart.hu
eur:
362.92
usd:
311.18
bux:
151360.28
2026. augusztus 24. hétfő Bertalan

Már januártól lehet uniós pénzekre pályázni

Már januárban megjelennek az első uniós források felhasználására kiírt pályázatok. A fejlesztéspolitikai kormánybiztos az InfoRádióban elmondta: 2007 és 2013 közötti teljes fejlesztési porgram áprilisban indulhat el, amikor Brüsszel várhatóan jóváhagyja az operatív programokat.

Bajnai Gordon hangsúlyozta: azokban a témákban írnak ki pályázatot, amelyekben nem várható vita at Európai Unióval.

A fejlesztéspolitikai kormánybiztos közölte: januárban kis- és közepes vállalkozások számára modern technológiai beruházásokat ösztönző illetve a hátrányos helyzetű kistérségekben munkahelyteremtő fejlesztésekre jelenik meg tender.

Pályázhatnak azok is, akik alacsony képzettségűeknek nyújtanak tanulási lehetőséget, valamint a munkaképesség megtartására indítanak munkahelyi képzést.

Bajnai Gordon emlékeztetett arra, hogy a következő 7 évben, a nemzeti önrésszel együtt összesen 7 ezer milliárd forintnyi fejlesztési forrásra számíthat Magyarország.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Szabó Zoltán „Topi”: katapultáláskor mintha minden lelassult volna

Balesetet szenvedett hétfőn tíz óra után kicsivel Szolnok katonai repülőterén a Magyar Honvédség egyik Gripen harci repülője. A bajba jutott gép pilótája Szolnok felé kanyarodott, hogy az ottani reptéren kényszerleszállással tegye le a gépet, de már nem sikerült teljesen végrehajtania a manővert, katapultálnia kellett. Hasonló történt 21 éve Szabó Zoltán „Topival”, aki egy lángoló MiG 29-esből katapultált.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Visszatért a bizonytalanság, vegyes zárás az amerikai tőzsdéken

Fokozott feszültség mellett indul a hét a világ tőzsdéin, a befektetők figyelme elsősorban az Egyesült Államok Iránnal szembeni új szankciós csomagjára szegeződik, amelynek részleteit ma ismertette Washington. Az amerikai pénzügyminiszter minden eddiginél súlyosabb pénzügyi offenzívát helyezett kilátásba, Teherán pedig azzal fenyegetőzik, hogy a gazdasági nyomás fokozása esetén leállíthatja a Perzsa-öböl olajexportját. Közben újabb fontos fejlemény érkezett az amerikai kötvénypiacról is: a pénzügyminisztérium a közel 1000 milliárd dolláros Treasury General Accountot is felhasználhatja a múlt héten kibővített hosszú lejáratú kötvény-visszavásárlási program finanszírozására. Ez jelentősen növelhetné Washington mozgásterét a hosszú hozamok leszorításában, miközben a magas amerikai kamatszintekkel, az adósságpályával és az inflációval kapcsolatos aggodalmak továbbra is meghatározzák a piaci hangulatot. Ezt követően eséssel kezdődött a hét az ázsiai tőzsdéken, Európában és az USA-ban pedig vegyes mozgásokat láthattunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×