Infostart.hu
eur:
364.71
usd:
309.9
bux:
0
2026. május 3. vasárnap Irma, Tímea

Százmilliárd forint a karácsonyfa alatt

Idén körülbelül százmilliárd forint értékű ajándék kerülhet a karácsonyfák alá - jelentette ki az InfoRádiónak az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára. Vámos György szerint a megszorítások a kerekedőket is súlyosan érintik, így az elmúlt években megszokottnál minden bizonnyal kevesebb lesz az akció az ünnepek előtt.

Az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára közölte: a megszorítások egy része már hat, elsősorban az élelmiszer-kereskedelemben, ugyanakkor a teljes forgalom tovább növekszik.

Éves szinten az utolsó negyedév visszaesésével együtt is nőttek a reálkeresetek, és ha muszáj, akkor a tartalékokhoz is hozzányúlnak az emberek decemberben, illetve átcsoportosítanak más területekről.

Decemberben a tavalyihoz hasonló, 835-850 milliárd forintos, vagy ennél egy-két százalékkal magasabb értékesítéssel számolunk - tette hozzá Vámos György.

A szakember arra számít, hogy ezúttal jobban nézik majd az árakat a vásárlók; a slágercikkek a korábbi évekhez hasonlóan a játékok, a sportszerek, a ruházati és különösen a műszaki cikkek lesznek. Összesen mintegy 100 milliárd forint értékű ajándék kerülhet a karácsonyfák alá.

Vámos György hangsúlyozta: a megszorítások miatt a kereskedelmi cégek sincsenek könnyű helyzetben, kisebbek az akciókra fordítható tartalékaik.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szűts Ildikó: kormányzati engedély kell a Gellért fürdő felújításához

Szűts Ildikó: kormányzati engedély kell a Gellért fürdő felújításához

Az új kormánytól kéri a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt., hogy hagyja jóvá a cég hitelfelvételét a Gellért fürdő felújítására – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában a vállalat vezérigazgatója. Hamarosan kiderülhet, lehet-e folytatni a Széchenyi felújítását, illetve át kell-e alakítani a BGYH fürdőinek 50 medencéjét egy kormányrendelet nyomán.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×