Infostart.hu
eur:
362.9
usd:
311.35
bux:
0
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

A kormány a kiadást nem csökkenti, csak több pénzt szed be?

A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara szerint a parlamentnek benyújtott 2007. évi költségvetés tervezetéből a bevételek növelése könnyen kiolvasható, hiszen az adóterhek növekedése mintegy 700 milliárd forint többletbevételt eredményez, a kiadáscsökkentést azonban keresni kell.

Vadász György a BKIK alelnöke elmondta: az államigazgatás költségvetése 9 milliárd forinttal kevesebb lesz ugyan, de az összkiadás 1 százalékkal emelkedik.

Az alelnök a kiadások emelkedését annak tükrében is kifogásolta, hogy a vállalkozások 686, a lakosságé pedig 436 milliárd forinttal több adót járulékot fizet be jövőre a költségvetésnek, mint idén.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Szabó Zoltán „Topi”: katapultáláskor mintha minden lelassult volna

Balesetet szenvedett hétfőn tíz óra után kicsivel Szolnok katonai repülőterén a Magyar Honvédség egyik Gripen harci repülője. A bajba jutott gép pilótája Szolnok felé kanyarodott, hogy az ottani reptéren kényszerleszállással tegye le a gépet, de már nem sikerült teljesen végrehajtania a manővert, katapultálnia kellett. Hasonló történt 21 éve Szabó Zoltán „Topival”, aki egy lángoló MiG 29-esből katapultált.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×