Infostart.hu
eur:
387.65
usd:
330.79
bux:
109547.02
2025. december 18. csütörtök Auguszta

Veszteséges lesz a Richternek néhány gyógyszer gyártása

A Richter Gedeon NyRt. gyógyszergyár vezetője szerint a gyógyszerkasszát, ezen belül pedig a gyártókat érintő tervezett változtatások ellehetelenítik a hazai gyógyszergyárakat. A Richter a jövő évben nyereségének 16 százalékától esik el.

Bogsch Erik szerint a Parlament előtt lévő gyógyszergazdaságossági törvényjavaslat, amelynek értelmében a gyógyszergyártók a termelői ár után kapott támogatás 14, illetve 16 százalékát vissza kell, hogy fizessék az államnak, a Richter Gedeon számára jövőre 3,3 milliárd forintos kiesést okoz.

További 700 millió forintba kerülne az orvoslátogatók fejenként 5 millió forintos regisztrációs díja, és 3 milliárd forinttól fosztaná meg a a Richtert a szolidalitási adó.

A cégnek az úgynevezett generikus gógyszereken mindössze 7 százalékos nyeresége van, így a visszafizetett támogatás miatt számos ilyen gyógyszer ráfizetéses lenne - tette hozzá a cég vezetője.

A ma közzétett harmadik negyedéves jelentés szerint az idei év első kilenc hónapjában a Richter nyeresége több, mint 42 százalékkal nőtt, az előző év hasonló időszakához képest, ezzel meghaladta a 43 milliárd forintot.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Gazdatüntetés Brüsszelben: borult az eredeti akciózási terv, útlezárások jönnek az EU-csúcs helyszínén

Európai egység alakult ki a gazdatársadalomban a mostani brüsszeli tiltakozást illető két ügyben: senki nem szeretne nagy mennyiségű, ellenőrizetlen dél-amerikai élelmiszer ellen küzdeni a piacért, illetve a green dealből adódó átállás anyagi terheit sem vállalnák a jelenlegi formájában. A tüntetés eredeti programját borították az éjszakai akciózások, amelyek jelenleg ott zajlanak, ahol a zárolt orosz vagyont Brüsszelben őrzik. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×