eur:
394.25
usd:
370.26
bux:
65674.41
2024. április 18. csütörtök Andrea, Ilma

"Nagyobb társadalmi támogatása is lehetett volna a megszorításoknak"

A Kapkodó Egyensúlyozás nevet viseli a Nézőpont Intézet tanulmánya, amely a második Gyurcsány-kormány első száz napját vizsgálja. A dokumentum szakmapolitikai szempontok alapján veszi górcső alá az elmúlt időszakot.

Az intézet szaktanácsadója arról beszélt az InfoRádiónak, hogy a kabinet kapkod, és ezzel növeli a bizonytalanságot a gazdasági életben.

A dokumentum szerint a kabinet több alapértéknek nem tudott megfelelni.

A tanulmány azt írja, hogy az egyéni és piaci szabadságot az adóemelésekkel párosított kiadáscsökkentés korlátozza, a jogállamiságot pedig az egyre erősödő centralizáció veszélyezteti, a megszorító csomag hatásai pedig nem láthatók előre.

Cséfalvay Zoltán egyetemi tanár, az Orbán-kabinet helyettes államtitkára azt mondta: számos esetben a kompetencia hiánya is fölmerül a kormányzás első száz napjával kapcsolatban.

Szerinte szakmapolitikai szempontból is lett volna alternatívája a kormányzati lépéseknek.

Cséfalvay Zoltán hozzátette: szélesebb körű párbeszédre lett volna szükség a tervezett lépések előtt, és meg kellett volna hallgatni a gazdasági élet szereplőinek a véleményét.

Így kevesebb kapkodással, nagyobb társadalmi támogatást kaptak volna a szükséges lépések- vélekedett.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Egyetemi bérkövetelések: előrelépés még nincs, államtitkári ígéret már van

Egyetemi bérkövetelések: előrelépés még nincs, államtitkári ígéret már van

Hankó Balázs megígérte, megvizsgálják, hogy az általa ismert fizetési adatok miért nem egyeznek az egyetemi dolgozók bérpapírjain szereplő számokkal. Gregor Anikó, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete ELTE Társadalomtudományi Karának szakszervezeti titkára az InfoRádióban elmondta: hasznos volt az újabb egyeztetés, két hét múlva pedig újra tárgyalni fognak.
VIDEÓ
Lefordultak az amerikai indexek

Lefordultak az amerikai indexek

Gazdasági információk tekintetében ma az amerikai lakáspiacról közölnek újabb adatot, ez a monetáris politikai kilátások szempontjából lehet érdekes. A héten eddig kedvezőtlenül alakulnak a részvénypiaci folyamatok, elsősorban az Izrael és Irán közötti konfliktus fokozódása nyomta rá a bélyegét a hangulatra, emellett továbbra is ott vannak a ragadós amerikai inflációval kapcsolatos aggályok, amelyek azt a narratívát erősítik, hogy akár hosszabb ideig maradhat a magas kamatszint. A magyar tőzsde ma esett, az európaiak viszont pluszban zártak. A tengerentúlon egyelőre esés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×