Infostart.hu
eur:
358.09
usd:
304.75
bux:
0
2026. május 7. csütörtök Gizella

Drámaian csökkenhet az életszínvonal

A következő évre akár 15 százalékkal is romolhat a bérek reálértéke - mondta az InfoRádióban a Takarékbank elemzője. Mindez az emelkedő inflációnak és az egészségügyi hozzájárulás valószínűsíthető növelésének "köszönhető".

Suppan Gergely azt mondta: ha a kormány az eddigi 4-ről az év második felében 6, majd januártól 8 százalékra növeli a munkavállalók által fizetendő egészségügyi hozzájárulás mértékét, az csaknem 7 százalékkal mérsékelné a jövedelmek reálértékét.

Ha ehhez hozzávesszük hogy idén csaknem 4, jövőre pedig akár 5 százalékos inflációval is számolnunk kell, akkor csaknem 15 százalékkal is visszaeshet a bérek vásárlóértéke.

A bérek értékének ilyen mértékű csökkenése az életszínvonalra is negatívan hat.

A szakértők szerint kamatcsökkenésre ebben az időszakban egyáltalán nem lehet számítani.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szabados Gábor: kettészakadhat a mezőny, ha drasztikusan csökkennek a labdarúgó NB I közvetítési díjai

Szabados Gábor: kettészakadhat a mezőny, ha drasztikusan csökkennek a labdarúgó NB I közvetítési díjai

A Ferencváros kivételével minden magyar élvonalbeli futballklubot érzékenyen érinthet, ha alacsonyabb áron kelnek el a közvetítési jogok – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a jelentős forráskiesés miatt jóval nagyobb szerepük lesz a saját piaci bevételeknek, így azok a csapatok, amelyek hatékonyabban tudnak saját forrásokat szerezni a központi források mellé, előnybe kerülhetnek.

Tanulnak a tiszás képviselők

Annyi az új képviselő a parlamentben, hogy intenzív tanfolyamot kell szervezni nekik.
inforadio
ARÉNA
2026.05.07. csütörtök, 18:00
Molnár Judit
a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×