Infostart.hu
eur:
364.71
usd:
309.9
bux:
0
2026. május 3. vasárnap Irma, Tímea
A large number of people enjoying on beach.
Nyitókép: Aliraza Khatri's Photography/Getty Images

Földi pokol a szomszédunkban

Szombat délután megdőlt a szezon- és napi melegrekord Magyarországon, de megközelítettük voltunk a valaha mért eddigi legmagasabb hőmérsékletet. A határ túloldalán még durvább volt a helyzet.

Szerbia, Románia még extrémebb – olvasható a HungaroMet közösségi oldalán. Déli, délkeleti szomszédainknál nagyobb területen, hosszabb ideig éreztette hatását a forró levegő a kialakult zivatarok előtt: a Havasalföldön is nagy teürleten emelkedett 40 fok fölé a hőmérséklet, Szerbia déli részén pedig 43, 44 fokot is regisztráltak (pl. Krusevac, 43,6 fok; Nis: 43,7 fok).

A zivatarok azonban egyre többfelé veszik át a szerepet az időjárás alakításában.

Címlapról ajánljuk
Komoly változások a hazai lakáspiacon: megugrott az alkupozíció és nőtt az értékesítési idő

Komoly változások a hazai lakáspiacon: megugrott az alkupozíció és nőtt az értékesítési idő

Az ingatlan.com felmérése szerint Budapesten és a nagyobb vidéki városokban már több idő kell a lakáseladásokhoz, miközben a vásárlók elérték a fizetőképességük felső határát. Balogh László, az ingatlanhirdetési portál vezető elemzője az InfoRádióban azt mondta, megpihenni látszik a korábbi lendület a lakáspiacon. Azt gondolja, sokk függ attól, milyen tempóban növekednek a bérek és a reálkeresetek, mert ha olyan szinten maradnak, mint eddig, akkor további árnövekedés lehet.

„Teljesen biztos rendszer nincs” – A Szárnyas fejvadász trükkjét veti be a Disney

A privátszféra védelméért kampányolók aggódva fogadták az arcfelismerő technológia újabb térnyerését. A Disney szórakoztatóipari cég kaliforniai vidámparkjaiban biometrikus – arcfelismerő – azonosítással gyorsítana fel a beléptetést és szűrné ki a hamis vagy üzérektől vett jegyekkel érkezőket.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×