Infostart.hu
eur:
384.11
usd:
328.67
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes
tábortűz kirándulás nyaralás szent iván éj   / USA, New York State
Nyitókép: Cavan Images/Getty Images

Erre megy a Kapaszkodó adománygyűjtő kampányának pénze

Az Ökumenikus Segélyszervezet évente szervez rászoruló gyermekek számára adománygyűjtő kampányt a Kapaszkodó program javára. Ehhez a Tesco immár 16 éve járul hozzá az áruházaiban kapható adománykuponok értékesítésével.

Idén is elindult az Ökumenikus Segélyszervezet és a Tesco közös adománygyűjtő akciója a rászoruló gyermekek megsegítésére. Gáncs Kristóf, a segélyszervezet ügyvezető igazgatója az InfoRádióban elmondta: a Tescók kasszáiban kérhetik/vehetik meg a vásárlók a 250 forintos adománykuponokat. Ezekből az apró összegekből olyan csodák jönnek össze, mint a tavalyi 50 millió forintos összeg, amivel nagyon sokat tettek hozzá a vásárlók a segélyszervezet gyerektáboraihoz, illetve Kapaszkodó programjához, a gyerekek támogatásához.

Az adománykuponok június 7-ig érhetők el az áruházakban. A fő célkitűzés az Ökumenikus Segélyszervezet nyári gyerektáborainak támogatása, a szervezet reményei szerint a tavalyihoz hasonló nagyságrendű, több tízmilliós összeg gyűlik össze 2025-ben is.

"Nagyon számítunk a vásárlókra, a bizalmunk a sok éves tapasztalaton alapul. Az emberek nagyon nyitottak akkor, hogyha gyerekek támogatásáról van szó, és azt gondolom, hogy aki valaha volt táborban, az pontosan emlékszik arra, hogy mennyire fontos időszak ez. Mi olyan táborokat szervezünk, amik hiánypótlóak: hátrányos helyzetű településeken, illetve olyan családoknak, gyerekeknek tesszük lehetővé a táborozást, akár nagyobb városokban is, akiknek ezt a családjuk nem tudná finanszírozni. Úgyhogy egy nagyon fontos összefogásról van szó, ráadásul a táborokon túlmutató célunk is van, hiszen azokat a gyerekeket táboroztatjuk, akikkel egyébként év közben is foglalkozunk a felzárkózásuk érdekében. Reméljük tehát, hogy a nyáron sem kell elengednünk a kezüket" – fogalmazott Gáncs Kristóf.

Az Ökumenikus Segélyszervezet munkáját a 1353-as adományvonalon is lehet támogatni hívásonként 500 forinttal, egyéni adományokat pedig a segelyszervezet.hu oldalon lehet felajánlani.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×