eur:
411.11
usd:
392.25
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Unsplash

Leállt a ChatGPT, nagy hallgatások közepette

A probléma forrását már megtalálták, de az OpenAI nem volt hajlandó kommentálni a dolgot.

Leállt a világ legnépszerűbb chatbotja, a ChatGPT. Már hétfőn érkeztek olyan visszajelzések, hogy a vártnál hosszabb ideig gondolkodik a mesterséges intelligencia a válaszokon, keddre viszont teljesen elérhetetlenné vált az oldal - írja a Világgazdaság.

Először csak a képekkel kapcsolatos kérdéseket nem tudta teljesíteni a mesterséges intelligencia, később pedig már az oldal sem töltött be.

Az üzemeltető OpenAI nem adott az esetről semmilyen jelzést egyik közösségi oldalán sem, így csak a saját oldalukról lehetett annyit tudni, hogy már dolgoznak a problémán. Még egy rövid üzenettel sem tájékoztatták a felhasználókat, akiknek a száma hétről hétre növekszik. A lap megjegyzi,

külön érdekes, hogy bár a fejlesztők tudják, mi a probléma, de nem hozzák nyilvánosságra, nem tudatják a közönséggel.

Lehetséges, hogy valamilyen kibertámadás érte a ChatGPT-t, vagy meghibásodott egy szerver, de a közösségi médiában többen is azon a véleményen vannak, hogy egy előre be nem jelentett nagy frissítést kap a csetbot - írják, hozzátéve, hogy ez utóbbira nincs sok valós esély, hiszen a cég egyáltalán nem profitálna egy be nem jelentett frissítésből. Igaz, hogy korábban már beígértek nagy változásokat, de azokat valószínűleg előre betervezett időpontban fogják aktiválni, hogy a felhasználók tudják, miért elérhetetlen a szolgáltatás.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet a Gazprom szállít, a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli az energiacég pénzügyeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×