eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Nyitókép: Pixabay

Komoly változtatásra készül a Google Chrome, vannak, akik nem örülnek

A keresőóriás böngészője a jövőben minden weboldalt eltárol a saját gyorsítótárában, függetlenül attól, hogy ezt a weboldalak üzemeltetői szeretnék-e.

A Google majdnem három évvel ezelőtt vezette be a Chrome böngészőnél a szabad fordításban visszamenőleges gyorsítótárnak nevezett funkciót - írja a HVG.

Annak érdekében történik mindez, hogy gyorsabban töltődjön be egy adott weboldal akkor, amikor a böngészőben az előre és visszafelé navigáló gombokra kattintva mozog valaki.

Ezt úgy érte el a böngésző, hogy az oldalt – a JavaScript-kódjaival együtt – eltárolta a gyorsítótárban, és csak onnan töltötte be az oda-vissza kattintásokkor.

A weboldalkészítőknek eddig volt lehetőségük arra, hogy letiltsák a Back/Forward Cache (BFCache) funkciót, azonban a Bleeping Computer most arról számolt be, hogy a Google Chrome a jövőben figyelmen kívül fogja hagyni a weboldal forráskódjában erre vonatkozó részt, így a weboldalakat akkor is el fogja tárolni a gyorsítótárban, ha a fejlesztők ellenkező utasítást adtak az oldalon.

A Google azt a véleményt képviseli, hogy így jobban járnak azok a felhasználók, akik gyorsabban, zökkenőmentesebben szeretnének böngészni.

Aggodalmukat fejezték azonban ki fejlesztők, ugyanis a Chrome így olyan oldalakat is eltárolhat a gyorsítótárban, amelyek érzékeny adatokat tartalmaznak, ráadásul ha a felhasználó visszalép egy korábbi oldalra, ott már elavult (korábban megadott) adatokat fog találni azokon a szájtokon is, ahol fontosak a pillanatnyi értékek.

A Google a fejlesztéssel kapcsolatban azt közölte, elsőként csak szűk körre terjeszti ki a módosítást és kiértékeli a tesztidőszakban gyűjtött adatokat, eredményeket.

Címlapról ajánljuk
Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Christian Lindner pénzügyminiszter a közelmúltban kifogásolta a németek munkához való viszonyát, szerinte mentalitásváltásra van szükség. Egy tanulmány szerint ugyanakkor soha ennyit nem dolgoztak a németek, mint a múlt évben. Sőt a politika közreműködésével lehetne még ennél többet is. Most akkor mi az igazság?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

A home office miatti alacsony kihasználtság, a megemelkedett finanszírozási költségek és a gazdasági növekedés visszafogottsága válságba taszította a kereskedelmi ingatlanok, köztük az irodák piacát a fejlett országokban. Különösen az USA-ban és Németországban pánikolt be emiatt a részvénypiac, elég a New York Community Bank és a Pfandbriefbank zuhanására gondolni, amelyeknek nagy a hitelkitettségük ezen a területen. De mi a helyzet Magyarországon? Aggódhatunk mi is a kereskedelmi ingatlanokra felvett projekthitelek miatt? Az MNB ezen a héten közzétett Kereskedelmiingatlan-piaci jelentésének a megállapításait foglaljuk most össze erről, további információkért pedig érdemes eljönni a Portfolio május 14-ei Hitelezés 2024 konferenciájára, amelyen a piaci szereplők is értékelik a helyzetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×