Infostart.hu
eur:
379.44
usd:
319.64
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Thermometer Sun 40 Degres. Hot summer day. High Summer temperatures
Nyitókép: batuhan toker/Getty Images

Időjárás: kicsit fellélegezhetünk

Csökken a hőség, de marad a nyárias meleg, a szél erősödik.

A Földközi-tenger térségében egy hatalmas anticiklon található, melynek hatására arrafelé napos, csapadékmentes az idő.

A Kelet-európai-síkság északi részén egy nagy kiterjedésű ciklon örvénylik, melynek hullámzó hidegfrontja hosszan elnyúlik nyugati irányba a Balti- és az Északi-tenger térségén át egészen az Atlanti-óceán partjáig, egy újabb alacsony nyomású képződménnyel a francia partoknál. Ez a frontzóna egy igen éles légtömeghatárt képez az Észak-Európa felett található hűvös óceáni és a kontinens délebbi területei fölött található meleg, száraz légtömeg között. A frontzóna mentén többfelé észleltek csapadékot eső, zápor, zivatar formájában egyaránt.

Előoldalán viszont Franciaország, Németország, illetve Lengyelország középső és déli részein szokatlanul meleg, nyári idő van, sokfelé 35 fok körüli vagy kevéssel afölötti csúcsértékeket regisztráltak. Jelentősebb csapadékösszegek inkább Franciaország északi részén és a Balti államok térségében fordultak elő. Hétfő délután a hosszan elnyúló hidegfront eléri, majd keddre virradó éjszaka át is vonul a Kárpát-medencén kevés csapadékkal, mögötte átmenetileg mérséklődik a meleg.

Kedden Magyarország nagy részén kevés fátyolfelhő mellett sok napsütésre számíthatunk, csupán az északkeleti határvidéken és a délnyugati országrészben várható gomolyfelhő-képződés.

Napközben legfeljebb a késő délutáni, esti óráktól a délnyugati határvidéken fordulhat elő zápor, zivatar. Kedd hajnaltól az északnyugatira forduló szelet a délnyugati tájak kivételével nagy területen erős széllökések kísérhetik.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 17 és 23 fok között várható, de a szélvédettebb északi völgyekben pár fokkal hűvösebb is lehet.

A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 25 és 31 fok között valószínű.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×